Jubileusz 40-lecia klasztoru w Duisburgu

2 października 2017 | autor: Administrator
Jubileusz 40-lecia klasztoru w Duisburgu
Z Życia Prowincji
0

W roku 2017 przypada 40. rocznica ponownego przybycia franciszkanów do Duisburga. Miasto związane jest z długą tradycją naszego zakonu – pierwsi bracia obecni byli tu już w XIII wieku, ówczesny klasztor lokowany był wówczas w pobliżu Ratusza miejskiego, o czym świadczy do dziś istniejący w centrum kościół i pozostałości dawnej franciszkańskiej obecności.

Po wielu wiekach przerwy zakon powrócił do Duisburga, erygując nasz klasztor 23 marca 1978 roku. 1 października tegoż roku została odprawiona pierwsza Msza św. z franciszkanami. Do tej daty nawiązuje nasz tegoroczny jubileusz, na który zaprosiliśmy wszystkich ojców i braci pracujących w historii klasztoru w Duisburgu.

Aktualnie franciszkanie pracują w 3 parafiach w Duisburgu: St. Laurentius (św. Wawrzyńca), St. Maximilian und Ewaldi oraz Herz Jesu (Serce Jezusa). Do zadań naszej wspólnoty należy również duszpasterstwo śródlądowej żeglugi reńskiej oraz posługa konfesjonału w pobliskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer.

Z okazji jubileuszu napisały o nas lokalne i diecezjalne media, życzliwie informując o naszym życiu i pracy w mieście nad Renem.

o. Norbert Siwiński

Fot: Ute Gabriel / WAZ


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: