Rzym: franciszkanin nowym kierownikiem LEV

23 października 2017 | autor: Administrator
Rzym: franciszkanin nowym kierownikiem LEV
Franciszkański świat
0

Teolog franciszkański jest nowym kierownikiem Watykańskiej Księgarni Wydawniczej (LEV). Chodzi o fr. Giulio CESAREO OFMConv, 39 lat, profesora teologii moralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym Św. Bonawentury Seraphicum w Rzymie.

Poinformowało o tym Radio Watykańskie, które dodało również ciekawy szczegół: funkcja fr. CESAREO rozpoczyna się od jutra, 13 października, ale zakonnik już znajduje się we Frankfurcie, gdzie LEV uczestniczy w „Buchmesse”, najbardziej prestiżowych targach książki odbywających się w Europie.

„Watykańska Księgarnia Wydawnicza jest tu bardzo dobrze przyjmowana” – mówił fr. CESAREO, podkreślając, że „wielu jest wydawców zagranicznych zainteresowanych lansowaną przez nas serią wydawniczą o korzeniach myśli teologicznej papieża Franciszka. Jest to seria tworzona przez autorów o szerokim spojrzeniu kościelnym – precyzuje – i począwszy od Bożego Narodzenia będzie rozpowszechniana w księgarniach”.

„Wielką szansą i odpowiedzialnością dla tego, kto w takim kontekście przekazuje wiarę, jest pomóc zobaczyć obecność Boga i Jego miłość w realiach każdego dnia. To wielka służba – kontynuuje nowy kierownik w LEV – którą wydawnictwo religijne może pełnić dla naszego społeczeństwa”.

Franciszkanin podejmuje więc chwalebne dziedzictwo salezjanina ks. Giuseppe COSTA, który powrócił na Sycylię jako zarządca szkół swojego zgromadzenia na tej wyspie.

Fr. CESAREO urodził się w Chivasso (prowincja Turyn) w 1978 r., studiował teologię moralną na Gregorianie, a następnie na podstawie pracy o teologii pokoju i wojny uzyskał doktorat na uniwersytecie we Fryburgu w Szwajcarii. Oprócz nauczania teologii moralnej w Seraphicum, od kilku lat jest wykładowcą w ramach atelier teologii w Centrum Aletti.

Sekretariat generalny

za: ofmconv.net

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: