Bułgaria: posiedzenie FEMO

7 listopada 2017 | autor: Administrator
Bułgaria: posiedzenie FEMO
Z Życia Prowincji
0

W dniach 23-28 października 2017 r. odbyło się posiedzenie FEMO (Federacja Europy Środkowo-Wschodniej). Obecni byli przedstawiciele prawie wszystkich jurysdykcji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Europy Wschodniej i Środkowej.

W obradach uczestniczyli: asystent generalny FEMO fr. Jacek CIUPIŃSKI, przewodniczący FEMO i minister prowincjalny prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Polsce (Gdańsk) fr. Jan MACIEJOWSKI, minister prowincjalny prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię w Polsce (Kraków) fr. Marian GOŁĄB, minister prowincjalny prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce (Warszawa) fr. Wiesław PYZIO, minister prowincjalny prowincji świętych Cyryla i Metodego w Czechach fr. Stanisław GRYŃ, kustosz kustodii generalnej Naszego Świętego Ojca Franciszka w Rosji fr. Nikolay DUBININ, kustosz kustodii prowincjalnej Niepokalanego Poczęcia NMP w Słowacji fr. Tomáš LESŇÁK, delegat prowincjalny delegatury na Białorusi fr. Antoni POŻECKI, delegat prowincjalny delegatury w Bułgarii fr. Jarosław BARTKIEWICZ, delegat prowincjalny delegatury na Litwie fr. Piotr STROCEŃ, delegat prowincjalny delegatury w Uzbekistanie fr. Stanisław ROCHOWIAK, przełożony misji generalnej w Kazachstanie fr. Miha Benedikt MAJETIČ oraz sekretarz FEMO fr. Leszek M. ŁUCZKANIN.

Głównym przedmiotem obrad, które odbywały się w klasztorze w miejscowości Rakowski w Bułgarii, była rewizja projektu nowych statutów generalnych oraz omówienie bieżących spraw.

Do udziału w części spotkania został zaproszony fr. Kazimierz MALINOWSKI OFMConv, sekretarz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Spotkanie zakończyło się pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, znajdującego się przy naszym klasztorze w Plewen.

Fr. Leszek M. ŁUCZKANIN, sekretarz FEMO

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: