Orszak Trzech Króli w Gdyni

7 stycznia 2018 | autor: Administrator
Orszak Trzech Króli w Gdyni
Z Życia Prowincji
0

W Gdyni odbył się już po raz VI Orszak Trzech Króli. Od tego roku głównym organizatorem został Franciszkański Sekretariat Misyjny

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą sprawował ks. proboszcz Jacek Bramorski oraz o. Piotr Matuszak OFMConv, proboszcz parafii franciszkańskiej. Oprawę liturgiczną zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Gdyni wyruszyli głównymi ulicami za prowadzącą ich gwiazdą. Śpiew kolęd pod przewodnictwem pani Iny przeplatany był żywymi dźwiękami bębnów w wykonaniu grup: KuKaKiKe, Cocodjembe i Nandaloo. Na szlaku Orszaku odegrane były 3 scenki: „U Heroda”, „Gospoda” i „Walka dobra ze złem” przygotowane przez rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek, przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II oraz przez Gdyńską Akademię Kuglarstwa.

Tegoroczny Orszak miał swój finał w kościele św. Antoniego u franciszkanów, gdzie przygotowane były liczne występy i wspólne kolędowanie. Jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23, pastorałkę zaśpiewały dzieci z przedszkola Sióstr Nazaretanek, zaś na zakończenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.

Na koniec podziękowania złożyli organizatorzy, w tym w imieniu Prezydenta Miasta Gdyni Wojchiecha Szczurka głos zabrała Pani Prezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach podziękował nowy organizator br. Robert Kozielski OFMConv oraz Adam Sobiech, który do tej pory był głównym organizatorem a obecnie wcielił się w postać jednego z królów. Na koniec o. Piotr Matuszak OFMConv pobłogosławił wszystkich dziękując za uczestnictwo i świadectwo wiary.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: