Misjonarz na Post – duchowa adopcja misjonarza

14 lutego 2018 | autor: Administrator
Misjonarz na Post – duchowa adopcja misjonarza
Z Życia Prowincji
0

Misjonarz na Post to wyjątkowa forma pomocy modlitewnej okazana misjonarzom nie tylko w tym okresie, ale i przez cały rok.

Zmagają się oni często z wieloma trudnościami związanymi z posługą w dalekich krajach z dala od rodziny i ojczyzny, czasem w niebezpiecznych warunkach. Duchowa adopcja to najpiękniejszy dar serca. Takie wsparcie może przynieść wiele dobrych owoców w życiu misjonarza, a także w życiu osoby, która się za niego modli. Wypraszając łaski dla innych, sami wzrastamy w ufności i uczymy się codziennej wierności Panu Bogu, która wyraża się w małych rzeczach, jak np. odmawianie dziesiątki różańca dziennie. Dla misjonarzy taka wytrwała modlitwa jest nieocenioną pomocą, ponieważ pracując w trudnych warunkach, są narażeni na wiele duchowych niebezpieczeństw. Ponadto ich praca wymaga tak wiele poświęcenia, tak bezgranicznego daru z siebie, że nie można tego czynić o własnych siłach, ale jedynie za sprawą Bożej łaski.

Osoba adoptująca zobowiązuje się do stałej modlitwy za konkretnego misjonarza. Takie zobowiązanie może być podjęte na jakiś czas albo na całe życie. Forma modlitwy zależy od nas – możemy ofiarować udział w Mszy świętej, różaniec, koronkę, a także wszelkie trudy życia, ale powinno to być stałe, regularne zobowiązanie. Drobne codzienne cierpienia, choroba, niepowodzenie – wszystko może stać się okazją do tego, by duchowo wesprzeć misjonarza. Powinniśmy modlić się szczególnie o łaskę pełnej uległości Duchowi Świętemu i wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem, a także o miłość do Kościoła i ludzi oraz osobistą świętość misjonarza. Bez tego jego posługa jest ponad ludzkie siły, dlatego nasze modlitewne wsparcie jest trudne do przecenienia.

Osoba adoptująca misjonarza zostanie włączona do Franciszkańskich Współpracowników Misyjnych, za których modlimy się w Godzinie Miłosierdzia a także podczas sprawowanych Mszach Świętych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 w kościele franciszkańskim w Gdyni, kiedy to modlimy się za naszych Misjonarzy, oraz za żywych i zmarłych Ofiarodawców i Franciszkańskich Współpracowników Misyjnych, polecając jednocześnie przesyłane przez nich intencje modlitewne.

Kontaktując się z nami pod adresem znajdującym się u dołu strony można otrzymać obrazek z modlitwą, nazwiskiem misjonarza i krótką informacją o jego posłudze. Zachęcamy!

Akcja Misjonarz na Post prowadzona w ramach inicjatywy przygotowanej przez MisyjneDrogi.pl

Franciszkański Sekretariat Misyjny
Gdynia, ul. Ujejskiego 40
tel. 58 662 39 31

biuro@sekretariatmisyjny.pl

www.sekretariatmisyjny.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: