Bruksela: spotkanie zespołu GVA-International

8 marca 2018 | autor: Administrator
Bruksela: spotkanie zespołu GVA-International
Z Życia Prowincji
0

W dniach 2-4 marca 2018 r. w klasztorze św. Antoniego z Padwy w Brukseli (Belgia) miało miejsce trzecie spotkanie zespołu przygotowującego najbliższy międzynarodowy mityng „Giovani verso Assisi”, który odbędzie się od 12 do 19 sierpnia 2018 r. w Asyżu i Rzymie.

Tematem tego mityngu dla młodzieży z naszych wspólnot z całego świata będzie: „Made to shine – the beauty of holiness” („Powołani, by jaśnieć – piękno świętości”).

We wspomnianych pracach przygotowawczych wzięli udział wszyscy członkowie zespołu: fr. Giulio CESAREO, fr. Francesco SCIALPI, fr. Massimiliano VOLANTE, fr. Jack MARDESIC, fr. Miljenko HONTIĆ, na czele z fr. Simone TENUTI, odpowiedzialnym za organizację mityngu.

Fr. Jack wraz ze swoją wspólnotą brukselską i gwardianem fr. Danielem THÉVENET zapewnili braterskie i ciepłe przyjęcie. Po raz pierwszy do zespołu dołączył nowy uczestnik – fr. Tomasz TĘGOWSKI, będący przedstawicielem młodzieży z Rycerstwa Niepokalanej, która weźmie udział w sierpniowym wydarzeniu.

W trakcie prac sfinalizowano wiele zagadnień, zaś inne wymagają jeszcze uzupełnienia. Wyjaśniono wreszcie sytuację dotyczącą spotkania „młodzieży włoskiej” z Ojcem Świętym, które odbędzie się w sobotę i niedzielę 11-12 sierpnia 2018 r. w ramach przygotowań do synodu poświęconego młodym. W ten sposób – przyśpieszając przyjazd tych, którzy mają takie pragnienie i sposobność – również naszej młodzieży da się możliwość włączenia się w spotkanie z Papieżem.

Oprócz tego po raz pierwszy oszacowano różne koszty mityngu i zasugerowano niektóre rozwiązania w celu zmniejszenia wydatków związanych ze spotkaniem.

Mityng rozpocznie się w Asyżu, a przez ostatnie dwa i pół dnia zakończy w Rzymie. Na zakończenie, w niedzielę 19 sierpnia 2018 r., przewidziana jest uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ministra generalnego fr. Marco TASCA. Liturgię będą koncelebrować uczestnicy kapituły generalnej nadzwyczajnej obradującej nad konstytucjami zakonu. W tym samym dniu będzie okazja do wzięcia udziału w papieskiej modlitwie Anioł Pański.

W niedzielę 4 marca 2018 r. zespół uczestniczył we Mszy św. w naszym kościele św. Antoniego; w tej celebracji zawsze biorą udział liczni wierni i jest ona bardzo dobrze animowana.

Po zamknięciu obrad asystent CEF i fr. Bart DE PAEPE odwiedzili miasto Halle, gdzie znajduje się dom opieki, w którym mieszka najstarszy zakonnik belgijski – fr. Mark BRUSSELAERS (członek delegatury holenderskiej). W marcu br. kończy on 93 lata i zwieńczył już pisanie swojej książki o historii franciszkańskiej w Belgii i Holandii.

Fr. Miljenko HONTIĆ, asystent generalny CEF

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: