Klaryski: Zapraszamy szczególnie kleryków seminariów duchownych

16 kwietnia 2018 | autor: Administrator
Klaryski: Zapraszamy szczególnie kleryków seminariów duchownych
Franciszkański świat
0

Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek zaprasza w czwartek 19 kwietnia do spotkania z wyjątkową kobietą, księżną, która odrzucając koronę królewską wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary.

Błogosławiona Salomea, bo to o Niej mowa, odkryła, że na Miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie. Dziś ponownie staje przed nami i uczy nas niezwykłej wartości życia, ale nie według światowych reklam i współczesnych trendów mody. Ona – bł. Salomea – pomaga odkrywać drogę pójścia pod prąd egoizmu i wybierać wartości, które dziś są tak często zdewaluowane i ośmieszane.

Bł. Salomea daje przykład wiernej i wytrwałej służby Bogu i drugiemu człowiekowi oraz wskazuje, szczególnie tym, którzy przygotowują się do kapłaństwa, aby tak jak dla Niej, Chrystus był całą treścią życia, i dla nich był wszystkim: zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach życia.

W kolejnym dniu nowenny miesięcy – w czwartek 19 kwietnia – w Jubileuszowym Roku 750 lat od śmierci bł. Salomei zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie kleryków seminariów duchownych (diecezjalnych i zakonnych).

Tego dnia Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię Wicerektor WSD w Krakowie ks. Sławomir Kołata.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nowenny miesięcy każdego 19. dnia miesiąca (Klasztor Sióstr Klarysek, Kościół św. Andrzeja Apostoła, ul. Grodzka 54, Kraków):

15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.30 – Nieszpory

17.00 – Msza św., po niej litania do bł. Salomei i uczczenie relikwii

klaryski

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: