Ekwador: wizytacja i spotkanie

25 kwietnia 2018 | autor: Administrator
Ekwador: wizytacja i spotkanie
Z Życia Prowincji
0

Od 3 do 18 kwietnia 2018 r. asystent generalny FALC fr. Carlos TROVARELLI przeprowadził wizytację kanoniczną w delegaturze w Ekwadorze, należącą do prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Polsce (Gdańsk). Wizyta objęła też udział w spotkaniu gwardianów, które odbyło się podczas oktawy wielkanocnej w domu formacyjnym św. Maksymiliana Kolbego w Quito.

Zjazd gwardianów i rady delegatury to jedno z dwóch spotkań, które zakonnicy z misji w Ekwadorze odbywają w ciągu roku. Spotkanie w 2018 r. charakteryzowało się opracowaniem pierwszego planu czteroletniego delegatury. Asystent generalny współpracował przy określeniu i spisaniu planu, którego celem priorytetowym jest: „Umocnić i ocenić życie braterskie, aby budować i świadczyć o tożsamości franciszkańskiej w Ekwadorze”, zaś dotyczy różnych konkretnych dziedzin, jak choćby dziedzictwo kolbiańskie.

Podczas spotkania gwardiani klasztorów w Quito, Santo Domingo de los Colorados, Tulcán i Shushufindi, razem ze współbraćmi wchodzącymi w skład rady delegatury (fr. Michał PAGA – delegat, fr. Jesús Eudoro CEBALLOS BENAVIDES – sekretarz, fr. Michał SABATOWSKI – ekonom), dokonali przeglądu harmonogramu działań i innych aspektów misji, jak duszpasterstwo młodzieżowe i powołaniowe, formacja początkowa, niektóre kwestie prawne oraz różne propozycje dotyczące rozwoju i wewnętrznej organizacji delegatury.

W ramach wizytacji kanonicznej w klasztorach asystent generalny spotkał się ze wszystkimi współbraćmi, a także z postulantami oraz z niektórymi grupami wiernych i ze współpracownikami związanymi z naszymi wspólnotami.

Obecność zakonu w Ekwadorze jest bardzo bogata i różnorodna, a przy tym posiada rozmaite środki, aby sprostać misji ewangelizacyjnej, jak parafie miejskie i misyjne (Quito, Shushufindi i Santo Domingo de los Colorados), kościół klasztorny (Tulcán), dom formacyjny (Quito), dzieła społeczne na rzecz promocji ludzkiej (Santo Domingo de los Colorados) oraz opieka duchowa nad Rycerstwem Niepokalanej, Franciszkańskim Zakonem Świeckich i grupami modlitewnymi.

W czasie wizyty we wspólnocie misyjnej w Shushufindi w ekwadoriańskiej Amazonii współbracia z radością obchodzili 40. rocznicę święceń kapłańskich fr. Krzysztofa KURKIEWICZA.

Fr. Carlos TROVARELLI, asystent generalny FALC

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: