Papież o miłości, jako stałym elemencie naszego życia

6 maja 2018 | autor: Administrator
Papież o miłości, jako stałym elemencie naszego życia
Z Życia Kościoła
0

O tym, jak dzielić z innymi miłość, którą daje nam Zmartwychwstały Chrystus mówił Papież w rozważaniu przed południową modlitwą „Regina Coeli”. Wskazał, że styl życia chrześcijańskiego muszą wyznaczać nie słowa, ale czyny, a miłość bliźniego musi być stałym elementem naszego życia, a nie jedynie dodatkiem do niego.

Wychodząc od wezwania Jezusa: „Wytrwajcie w miłości mojej”, które rozbrzmiewa w dzisiejszej ewangelii, Franciszek mówił o warunkach, które trzeba spełnić, by nasza miłość nie utraciła po drodze swego żaru i swej śmiałości. Wskazał, że konieczne jest przebywanie w nurcie Bożej miłości i obranie w niej stałego mieszkania. Ojciec Święty przypomniał, że miłość Chrystusa nie jest powierzchownym uczuciem, ale przejawiającą się w życiu postawą serca. „Miłość urzeczywistnia się w życiu codziennym, w postawach, w działaniach. W przeciwnym wypadku jest tylko czymś złudnym” – mówił Papież.

„Jezus wielokrotnie wskazywał, kto jest bliźnim, którego trzeba miłować, nie słowami, lecz czynem. To ten, którego spotykam na mojej drodze i który swym obliczem i swą historią jest dla mnie wyzwaniem – mówił Franciszek. – To ten, który przez samą swą obecność pobudza mnie do wyjścia z moich zainteresowań i zabezpieczeń. To ten, który oczekuje mojej gotowości do słuchania i przemierzenia fragmentu drogi razem. Dyspozycyjność wobec każdego brata i siostry, kimkolwiek on jest i niezależnie od sytuacji w jakiej się znajduje. Począwszy od tych, którzy są mi bliscy w rodzinie, we wspólnocie, w pracy, w szkole. W ten sposób, jeśli trwam zjednoczony z Jezusem, Jego miłość może dotrzeć do drugiego człowieka i przyciągnąć go do siebie, do przyjaźni z Nim.”

Papież podkreślił, że miłość wobec innych nie może być ograniczona do chwil wyjątkowych, ale musi stać się stałym elementem naszego życia.
Papież o miłości, jako stałym elemencie naszego życia.

„Dlatego właśnie jesteśmy wezwani, by strzec osób starszych jako cennego skarbu i z miłością, nawet jeśli stwarzają problemy ekonomiczne i trudności. Właśnie dlatego musimy udzielić chorym, nawet jeśli są na ostatnim etapie życia, wszelkiej możliwej pomocy – mówił Ojciec Święty. – Dlatego właśnie trzeba zawsze przyjąć dzieci, które mają się urodzić. Ostatecznie właśnie dlatego życie musi być zawsze chronione i miłowane od poczęcia do naturalnego kresu. To właśnie jest miłość.”

Franciszek wskazał, że możemy prawdziwie kochać jedynie wówczas kiedy mamy w sobie Boże serce. „Eucharystia, w której mamy uczestniczyć każdej niedzieli, ma na celu kształtowanie w nas Serca Chrystusa, aby całe nasze życie kierowało się Jego hojnymi postawami” – podkreślił Papież.

za: vaticannews.va

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: