„…by świat usłyszał” po raz szósty!

17 maja 2018 | autor: Administrator
„…by świat usłyszał” po raz szósty!
Zaproszenia
0

Ostródzkie Stowarzyszenie „…by świat usłyszał” organizuje po raz szósty koncert ewangelizacyjny po tą samą nazwą. Odbędzie się on już 27 maja w Ostródzie. W tym roku jednak szykują się małe zmiany, co ma dostarczyć odbiorcom jak i uczestnikom wydarzenia, niezapomnianych przeżyć i szczególnie uniesień duchowych. Warto nadmienić, że od samego początku naszym partnerem wspomagającym jest Miasto Ostróda.

W tym roku Stowarzyszenie postanowiło zmienić nieco rangę koncertu na festiwal. Dotychczas deski ostródzkiego amfiteatru gościły jeden zespół. Tym razem jest to… aż trzech artystów. Każdy z nich wprowadza nową jakość w ewangelizację, każdy ma swoją nietuzinkową formę przekazu. Znani bardziej lub mniej, na pewno dostępni dla każdego z nas.

Koncert poprowadzi Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz, publicysta i ewangelizator. Związany z Polskim Radiem Olsztyn S.A, Radiem Profeto, a na swoim koncie ma także publikację „GIETRZWAŁD. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”

Warsztaty dla dzieci w tym roku poprowadzą SIEWCY LEDNICY. Wszystkim nam znani ze spotkań na polach Lednickich. To oni animują śpiewem i muzyką wydarzenie, które skupia wokół siebie tysiące młodych ludzi nie tylko z Polski ale i z całego świata.
„Inspiracją dla siewcowej muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. Tak powstawały utwory: „Tak, tak, Panie”, „Ojciec”, „Nasze oczekiwanie” i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie „Jezu, ufam Tobie!”. Zespół wydał dotąd 5 płyt: „Wybierz Chrystusa (2001)” , „Tańcem chwalmy Go!” (2004), „Koronka do Bożego Miłosierdzia” (2004), „Nie lękajcie się” (2008) oraz „Nasze oczekiwanie (2015).

W listopadzie 2016 roku zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich <<Za ewangeliczny zasiew wyrażany muzyką, śpiewem i tańcem.>>” (źródło: siewcylednicy.pl)

PAX a właściwie Michał Bukowski to dwudziestojednoletni, młody raper i profilaktyk, który zawsze chętnie dzieli się swoim życiem z innymi. „Człowiek o ogromnym sercu do młodych ludzi, w swoim szczerym przekazie stanowczo i bezpośrednio, ale w ciekawy i skierowany specjalnie do młodzieży sposób, przedstawia kwestie czystości. Jego wiedza w tym temacie nie jest teoretyczna – doświadczony życiem chce być dla młodych drogowskazem na życiowej drodze. PAX inspiruje młodych do rozwoju swoich pasji i talentów, przedstawiając życie jako niesamowitą Przygodę, której każdy może doświadczyć!” (źródło: rtck.pl)

Kwestię warsztatów dla młodzieży i dorosłych przyjął na siebie zespół PLAY&PRAY. „Zespół Play&Pray to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na rynku muzyki chrześcijańskiej. Ich muzyka to fuzja wielu gatunków nowoczesnej muzyki rozrywkowej oscylującej wokół praise&worship. Idealnym dopełnieniem warstwy instrumentalnej są dwa damskie głosy, które potrafią wprowadzić każdego w wyjątkowy nastrój.

Muzyka grana przez Play&Pray jest wynikiem realizacji życiowej pasji oraz odzwierciedleniem wiary w Boga Najwyższego! Grupa wykonuje w pełni autorski materiał z tekstami inspirowanymi  Słowem Bożym. Oprócz propagowania wartości chrześcijańskich Play&Pray jako priorytet podczas koncertów stawia sobie dobrą zabawę, spontaniczną modlitwę z udziałem ludzi i angażowanie publiczności we wspólny śpiew.

Od początku swojej działalności zespół miał okazję występować przed publicznością zarówno w Polsce jak i za granicą – trzykrotnie w Bułgarii (Międzynarodowy Festiwal Młodych) i dwukrotnie na Ukrainie (Archidiecezjalne Dni Młodych).” (źródło: koncertdebiuty.pl)

Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe wydarzenie już 27 maja do ostródzkiego amfiteatru. Zaczynamy o godzinie 17:00!

Wszystkie chętne osoby zapraszamy także do zapisów na warsztaty z powyższymi wykonawcami. Wszelkie informacje o warsztatach i koncercie dostępne są na stronie www.byswiatuslyszal.pl

Magdalena Ewertowska

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: