Błogosławieństwo nowych ceremoniarzy

17 czerwca 2018 | autor: Administrator
Błogosławieństwo nowych ceremoniarzy
Z Życia Prowincji
0

„Pobłogosław tych wybranych do pełnienia funkcji ceremoniarzy. Spraw, aby troszcząc się o piękno liturgii i czerpiąc z niej treści dla swojego życia, coraz bardziej zbliżali się do Ciebie i swoim życiem dawali przykład wiary chrześcijańskiej, a znak, który dziś otrzymują, niech przypomina im o Twojej miłości i podjętych przez nich zobowiązaniach.”  – to słowa błogosławieństwa, które usłyszeli dziś trzej lektorzy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Matki Nadziei w Gdyni.

17 czerwca 2018 r. podczas niedzielnej Eucharystii o godz. 10.00 trzech lektorów z parafii św. Antoniego zostało uroczyście dopuszczonych do pełnienia funkcji ceremoniarza. Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz prowincji o. Tomasz Ryłko, który przybył specjalnie do Gdyni, by pobłogosławić kandydatów.

Andrzej Seńczuk, Bartłomiej Miotke i Łukasz Zomkowski przed uroczystością uczestniczyli w Prowincjalnym Kursie na Ceremoniarza, zorganizowanym przez asystenta prowincjalnego ds. powołań o. Roberta Twardokusa. Kurs zakończył się egzaminem, który obejmował część pisemną i ustną. Kandydaci zdali go w dniu 20 maja 2018 r. w Gdańsku.

Na znak uzyskania stopnia ceremoniarza wszyscy trzej otrzymali krzyż ceremoniarza, świadectwo oraz legitymację.

Za nowo przyjętych ceremoniarzy – Bogu niech będą dzięki!


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: