Sierpniowe rekolekcje dla kandydatów

26 sierpnia 2018 | autor: Administrator
Sierpniowe rekolekcje dla kandydatów
Z Życia Prowincji
0

W dniach 17-19 sierpnia 2018 r. przy naszym franciszkańskim klasztorze w Gnieźnie odbyła się kolejna tura rekolekcji dla kandydatów do Zakonu.

Uczestniczyło w nich 4 młodych ludzi z różnych stron Polski (3 z nich zdecydowanych na wstąpienie,a 1 jeszcze się zastanawiający). Podczas tych rekolekcji mieszkaliśmy na tzw. Postulacie, miejscu gdzie przeżywa się pierwszy etap życia zakonnego. W tym czasie bracia Postulanci i ojciec magister Rafał byli nieobecni, a więc miejsce mieliśmy do naszej dyspozycji.

Podczas rekolekcji codziennie mieliśmy Msze Świętą, modliliśmy się brewiarzem (Jutrznią i Nieszporami), był czas konferencji, jak również czas na przebywanie sam na sam z Panem podczas adoracji. W sobotę po porannych modlitwach i śniadaniu pojechaliśmy do naszego seminarium w Łodzi, gdzie odbyły się rozmowy dla kandydatów do Zakonu z wikariuszem prowincji o. Tomaszem, o. Waldemarem z Lublina oraz o. Robertem – powołaniowcem. Po rozmowach mieliśmy jeszcze chwilę na zwiedzenie seminarium. Następnie po obiedzie i zobaczeniu pobliskiego sanktuarium Św. Antoniego wróciliśmy do Gniezna. Tego dnia wieczorem w ramach wieczornego spaceru poszliśmy jeszcze nawiedzić grobowiec franciszkański, przy którym pomodliliśmy się chwilę prosząc o dar życia wiecznego dla spoczywających tam braci.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w naszych kościele parafialnym w Gnieźnie. Tego dnia mieliśmy jeszcze konferencję na temat czynników, które tworzą dynamikę rozeznawania i wyboru. Potem był czas na przemyślenie tych treści podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie podsumowujące ten czas rekolekcji uwieńczyło nasz weekend. Ostatnim punktem programu tego dnia był uroczysty obiad, który spożywaliśmy wraz ze wspólnotą klasztorną.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje: 

28-30 września 2018 roku – Koszalin – Weekend Powołaniowy 

26-28 października 2018 roku – Elbląg – Weekend Powołaniowy 

23-25 listopada 2018 roku – Darłowo – Weekend Powołaniowy 

14-16 grudnia 2018 roku – Ostróda – Weekend Powołaniowy 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: