Max Festiwal 2018

29 sierpnia 2018 | autor: Administrator
Max Festiwal 2018
Franciszkański świat
0

W dniach 22-26 sierpnia 2018 r. w Niepokalanowie odbył się Max Festiwal, czyli rekolekcyjne spotkanie młodych. Tegoroczne hasło brzmiało „Przyjdę do was w moim Duchu”. 

 

Dzień pierwszy

Wspólnym spotkaniem pod Max Festiwalową sceną, rozpoczęła się 10. edycja naszego spotkania. Mszy świętej i Słowo Boże wygłosił o. Hubert Burba – franciszkanin, duszpasterz akademicki z Łodzi.

 

Dzień drugi

Drugi dzień Max Festiwalu obfitował w spotkania z ciekawymi gośćmi – o. Grzegorzem Bartosikiem i panem Adamem Woronowiczem. Wieczór rozpoczęliśmy koncertem zespołu „zaNim” z Łodzi, po którym w Niepokalanowie-Lasku przeżyliśmy nabożeństwo ożywienia sakramentu bierzmowania.

 

Dzień trzeci

Podczas trzeciego dnia Max Festiwalu postać o. Mieczysława Mirochny przedstawiła nam s. Dorota Drozdowska ze Zgromadzenia Sióstr Rycerstwa Niepokalanej. Po południu świadectwem nawrócenia i swojej wiary podzielił się z nami Wojciech Modest Amaro razem z małżonką. Wieczorem natomiast odbyło się nabożeństwo zawierzenia siebie i swoich spraw Maryi Niepokalanej.

 

Dzień czwarty

Sobota przywitała nas nieco odmienioną aurą, ale to nam w niczym nie przeszkodziło. Przed południem wsłuchiwaliśmy się w konferencję o. Piotra Szczepańskiego – wikariusza prowincji MB Niepokalanej franciszkanów, a po południu świadectwem działania Ducha Świętego w swoim życiu podzieliła się z nami pani Judyta Tychmanowicz, grafik „Małego Rycerzyka Niepokalanej”. Wieczór uprzyjemnił nam Max Festiwalowy zespół pod kierownictwem Gosi Hutek i Karola Makowskiego. Dzień zakończył się modlitwą uwielbienia, którą poprowadziła dla nas wspólnota SEN (Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej).

 

Dzień piąty

Ostatni dzień Max Festiwalu rozpoczął się wspólną Mszą świętą w kaplicy św. Maksymiliana. W jej trakcie 6 osób zostało przyjętych do Rycerstwa Niepokalanej. Po śniadaniu po raz ostatni spotkaliśmy się w grupach dzielenia, aby podzielić się swoim świadectwem przeżycia tych kilku ostatnich dni.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: