III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych w Łagiewnikach (13-16 września)

10 września 2018 | autor: Administrator
III Kongres Młodych Osób Konsekrowanych w Łagiewnikach (13-16 września)
Z Życia Kościoła
0

„Wolni w Duchu Świętym” – to temat III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych, który zgromadzi ponad 800 osób z zakonów, zgromadzeń i instytucji świeckich. Odbędzie się on od 13 do 16 września 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Kongres Młodych Osób Konsekrowanych jest wydarzeniem, podczas którego osoby oddane Bogu mogą podzielić się ze sobą doświadczeniem życia, jak również nawiązać nowe relacje. W jednym miejscu zbierze on ponad 800 młodych osób życia konsekrowanego z całej Polski.

„Są to dni, kiedy można doświadczyć i poznać różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele. Jest to czas, aby na nowo móc rozpalić w sobie dary Ducha Świętego i pogłębić wybór swojego powołania. Celem spotkania jest wzajemne poznanie, pogłębienie daru powołania, wymiana doświadczeń i uwielbienie Boga za dar życia konsekrowanego” – wyjaśniają organizatorzy.

Gośćmi Kongresu będą: abp Marek Jędraszewski, bp Jacek Kiciński, ks. Krzysztof Wons SDS, o. Stanisław Jarosz OSPPE, o. Janusz Sok CssR, s. Anna Bałchan SMI, p. Malwina Kocot, p. Elwira Fertacz, o. Tomasz Franc OP oraz ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Ks. Krzysztof Wons poprowadzi katechezę biblijną „Duch Święty, który buduje wspólnotę” w piątek, 14 września. Ojciec Stanisław Jarosz w sobotniej konferencji nawiąże do tematu dnia mówiącego, w jaki sposób z Maryją mamy wsłuchiwać się w natchnienia Ducha Świętego. Siostra Anna Balchan podzieli się tego dnia z uczestnikami Kongresu swoim doświadczeniem pracy z kobietami, które w różny sposób doświadczają przemocy fizycznej czy psychicznej.

W sobotę wieczorem na placu przy ul. Franciszkańskiej w Krakowie odbędzie się koncert zespołu „NiemaGOtu”

Posumowaniem Kongresu będzie panel, który poprowadzi ks. Andrzej Gołębiowski SDB.

Kongres jest kontynuacją drugiej edycji spotkania młodych konsekrowanych, który odbył się trzy lata temu.

Zobacz też:
Strona internetowa Kongresu Młodych Osób Konsekrowanychwww.kongresmlodych.zyciezakonne.pl
Facebook: https://www.facebook.com/konsekrowani

za: episkopat.pl
Zdjęcie ilustracyjne: www.kongresmlodych.zyciezakonne.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: