Weekend powołaniowy w Koszalinie

1 października 2018 | autor: Administrator
Weekend powołaniowy w Koszalinie
Z Życia Prowincji
0

Pierwszy w tym nowym roku szkolnym Franciszkański Weekend Powołaniowy odbył się przy naszym klasztorze w Koszalinie, w dniach 28-30 września 2018 roku.

Podczas katechez podjęty został temat szukania woli Bożej w naszym życiu. Rozmawialiśmy na temat powołania, czym ono jest, dlaczego warto nad nim się zastanawiać, rozeznawać je i iść drogą, na którą wzywa nas Bóg. Poruszony został również temat fałszywych obrazów Boga, które nieraz możemy nosić w sobie, a które sprawiają, że wtedy chore jest nasze szukanie woli Bożej.

Centralnym momentem każdego dnia była Msza Święta, podczas której prosiliśmy o światło Ducha Świętego w rozeznawaniu woli Bożej. Uczestniczyliśmy także w modlitwach klasztornych połączonych z modlitwą brewiarzową.

W ramach tzw. pracy fizycznej pomogliśmy w sprzątaniu pomieszczeń klasztornych, a wieczorem w ramach rekreacji zobaczyliśmy najnowszy film o naszym współbracie św. Maksymilianie Kolbe – Dwie Korony. Tego dnia mieliśmy również czas na to, by przejść się wspólnie na spacer po koszalińskim parku.

Rekolekcje zakończyliśmy spotkaniem, podczas którego dzieliliśmy się doświadczeniami ze wspólnie spędzonego czasu. W drodze powrotnej z Koszalina nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej.

 

Zapraszamy na kolejne weekendy powołaniowe: 

26-28 października 2018 roku – Elbląg

23-25 listopada 2018 roku – Darłowo

14-16 grudnia 2018 roku – Ostróda

 

Strona Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego – www.powolanie.com.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: