Nowa parafia franciszkańska w Kenii

17 października 2018 | autor: Administrator
Nowa parafia franciszkańska w Kenii
Z Życia Prowincji
0

Kustodia św. Franciszka z Asyżu w Kenii otrzymała zaproszenie do posługi duszpasterskiej w kolejnej diecezji.

Zaproszenie zostało skierowane przez Emmanuele OKOMBO, biskupa Kericho. To już siódme miejsce, w którym Bracia Mniejsi Konwentualni zaangażowani są w duszpasterstwo, wspierając w ten sposób diecezje kenijskie w różnorodnych posługach: duszpasterstwo powołaniowe, obsługa pielgrzymów, szkoły, rekolekcje, wydawnictwo i drukarnia, dzieła socjalne i posługa charytatywna.

Dnia 14 października 2018 r. bracia przejęli nową parafię pw. Św. Jana Ewangelisty w Chepseon.

Znajduje się ona w połowie drogi między Limuru (ośrodek franciszkański) i Subukia (narodowe sanktuarium). W przeszłości był to teren okrutnych walk szczepowych. Podczas ostatniej kapituły kustodialnej nadzwyczajnej franciszkanie zdecydowali podjąć się posługi w tym miejscu z intencją promowania pokoju i pojednania międzyszczepowego wśród mieszkańców tego regionu.

Podczas Eucharystii biskup OKOMBO podziękował kustodii za tę decyzję i przedstawił nową wspólnotę miejscowym parafianom, którzy z tej okazji przybyli w liczbie ponad 1500.

Nową wspólnotę tworzą bracia kapłani: fr. Stephen GATIMU, fr. Godfrey OPATA i fr. Paul MAKEMBO. Ich zadaniem będzie obsłużenie ośrodka parafialnego i 12 kaplic filialnych.

Parafianie są pełni entuzjazmu co do przyszłości tego miejsca; do tej pory był tu jedynie proboszcz diecezjalny: sam nie był w stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom.

Fr. Kazimierz SZULC, kustosz prowincjalny


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: