Franciszkański wyjazd na Taizé do Madrytu

20 października 2018 | autor: Administrator
Franciszkański wyjazd na Taizé do Madrytu
Zaproszenia
0

W ramach franciszkańskiego duszpasterstwa powołaniowego organizowany jest wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Madrycie.

Wyjazd – 26 grudnia 2018 r. z Gdańska w godzinach porannych
Powrót – 3 stycznia 2019 r. do Gdańska w godzinach wieczornych

(dokładne godziny, jak również miejsce startu i powrotu zostaną podane na początku grudnia)

Samo spotkanie młodych będzie trwało od piątku 28 grudnia 2018 do wtorku 1 stycznia 2019. W drodze do Madrytu planowany jest kilkugodzinny postój w Paryżu, a w drodze powrotnej w Brukseli.

Koszt – 620 zł + 55 euro.

Pierwsza kwota jest związana z przejazdem i wynajmem autokaru, która w wypadku dużej liczby uczestników może się zmniejszyć, a różnica zostanie zwrócona po powrocie z Madrytu. Druga opłata wpływa na konto organizatorów tego spotkania, czyli braci z Taizé, w ramach której sfinansowane są wydatki związane z materiałami informacyjnymi, logistyką, wyżywieniem i komunikacją miejską.

Potwierdzeniem zapisu jest wpłata zaliczki bezzwrotnej w wysokości 300 zł na niżej podane konto. 

Odbiorca: o. Robert Twardokus
Nr konta: 53 1600 1303 1847 8083 4000 0002
Tytułem: imię, nazwisko – zaliczka bezzwrotna Taize-Madryt
Zapisy trwają do 20 listopada 2018 roku.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY uczestnika franciszkańskiego wyjazdu na Taizé w Madrycie 

Wiek uczestników – 17-35 lat

Spotkania organizowane są przede wszystkim z myślą o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.
Młodzi ludzie poniżej 18 roku życia muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodziców na ich udział w Europejskim Spotkaniu Młodych. Formularz ten zawiera nazwisko opiekuna (w wieku 18-35 lat), który podczas spotkania bierze prawną odpowiedzialność za osobę niepełnoletnią.

Zakwaterowanie i co muszę mieć ze sobą. 

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Należy koniecznie zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc nocować na podłodze.
Osoby niepełnosprawne, które potrzebują zakwaterowania przystosowanego do ich potrzeb, muszą szczegółowo uzgodnić warunki zakwaterowania z ekipą przyjmującą zgłoszenia.

Przygotowanie do wyjazdu. 

W ramach przygotowań do wyjazdu przewidziane są spotkania modlitewne, które odbędą się w każdy 2 piątek miesiąca w Gdańsku-Wrzeszczu w kaplicy w Kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Jezusowego „na Czarnej”. Są to spotkania dla wszystkich grup jadących z Trójmiasta na Taizé do Madrytu.

1 spotkanie – 9 listopada 2018 roku godz. 19.30

2 spotkanie – 14 grudnia 2018 roku godz. 19.30  

Informacje o tych spotkaniach, jak również o innych inicjatywach związanych z Taizé w Trójmieście można znaleźć na stronie:

https://www.facebook.com/Taize.Trojmiasto/

W ramach przygotowania do wyjazdu przewidziane jest również przynajmniej jedno spotkanie modlitewno-organizacyjne dla franciszkańskiej grupy, o którym wszyscy zostaną poinformowani drogę e-mailową.

Poniżej link do strony, gdzie można poczytać więcej o Europejskim Spotkaniu Młodych w Madrycie:
www.taize.fr/pl_rubrique3278.html

W razie pytań czy niejasności prosimy o kontakt z organizatorem wyjazdu o. Robertem Twardokusem OFM Conv (kontakt@powolanie.com.pl  660 421 200).

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: