Struggler – nowy utwór Franciszkanów Odnowy

29 października 2018 | autor: Administrator
Struggler – nowy utwór Franciszkanów Odnowy
Franciszkański świat
0

Franciszkanie z Brooklynu opublikowali w sieci nową piosenkę. Utwór nosi tytuł „Struggler” i ma przypominać katolikom, że „nasze zmagania nie są daremne, bo Chrystus jest naszą nadzieją”.

„Mamy nadzieję, że klip przypomni ci, iż twoje zmagania nie są daremne, bo Chrystus jest naszą nadzieją” – piszą franciszkanie z Brooklynu w opisie kawałka „Struggler”, który kilka dni temu został opublikowany na YouTube.

„Poco a poco” – nowy album franciszkanów z Brooklynu

Piosenka pochodzi z nowego albumu franciszkańskiego zespołu, który nosi tytuł „Poco a poco”. Te hiszpańskie słowa można przetłumaczyć dosłownie jako „Krok za krokiem”. Inspiracją do takiego tytułu stały się doświadczenia braci franciszkanów pracujących na misjach w Hondurasie.

Jeden z zakonników miał pewne trudności z nauczeniem się języka hiszpańskiego i ciężko było mu porozumieć się z najbiedniejszymi mieszkańcami Hondurasu, którym miał służyć. Chciał im jednak dodać otuchy, skoro przemierzali dziesiątki kilometrów z nadzieją, że otrzymają pomoc. Nauczył się więc prostej frazy „poco a poco”, którą powtarzał utrudzonym. Miało to im przypomnieć, że krok po kroku, mały etapami, są w stanie pokonać trudności.

O tym doświadczeniu opowiedział innemu bratu – Markowi, a ten przekazał opowieść bratu Izajaszowi, wokaliście i liderowi zespołu Franciszkanów Odnowy. Ta historia tak go poruszyła, że postanowił właśnie tymi słowami zatytułować nowy album zakonników.

Franciszkanie z Brooklynu: Nabierz otuchy, zrób kolejny krok

Brat Izajasz ma nie tylko niesamowity głos, ale i wielki talent. Przez ostatni rok wraz z innymi braćmi pracował nad nowym albumem, ale także modlił się w intencji muzyki, którą wspólnie tworzą. Bracia mają nadzieję, że krążek zbliży choć trochę słuchających go do Boga, ale też będzie pomocny w misji służenia najbiedniejszym.

Każdego dnia Franciszkanie Odnowy spędzają godziny na modlitwie medytacyjnej. Piosenki, które nagrywają, są inspirowane ich codzienną modlitwą, dlatego bracia mają nadzieję, że będą pomocne katolikom, by wchodzić w modlitewny stan w codziennym życiu.

Album franciszkanów, jak sami przekonują, ma prosty cel – ta muzyka ma przypominać, że choć podróż wydaje się bardzo długa, to przebywa się ją etapami, krok po kroku, stopniowo. „Nabierz otuchy. Zrób kolejny krok” – piszą franciszkanie z Brooklynu.

za: Aleteia.org

Franciszkanie Odnowy, nowa gałąź zakonu Franciszkanów, powstała w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych. Celem założycieli było życie w jak największym ubóstwie i praca wśród ludzi zepchniętych na margines życia społecznego: bezdomnych, narkomanów, przestępców i prostytutek.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: