Rzym: popiersie Papieża u XII Apostołów

30 października 2018 | autor: Administrator
Rzym: popiersie Papieża u XII Apostołów
Z Życia Prowincji
0

Dnia 27 października 2018 roku , o godz. 18.30, w Bazylice Świętych XII Apostołów w Rzymie, z okazji 40. Rocznicy wyboru papieża JANA PAWŁA II oraz inauguracji jego pontyfikatu, została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył kardynał Giovanni Battista RE.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz dyplomatycznych polskich przy Stolicy Apostolskiej, kapłani pracujący w Kurii Rzymskiej, bracia franciszkanie z różnych klasztorów rzymskich, polskie siostry zakonne i świeccy.

Przed błogosławieństwem, dokonano poświęcenia popiersia św. JANA PAWŁA II. Rzeźba jest darem polskiego artysty pana Tomasza SOBISZA, rzeźbiarza i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kardynał, w płomiennym osobistym świadectwie podkreślił charakterystyczne cechy osobowości św. JANA PAWŁA II, które doskonale uchwycił artysta: był człowiekiem Boga, któremu udało się wzbudzić w świecie wymiar religijny; był głęboko i intensywnie złączony z Bogiem, rozmodlony, powołany przez Boga do wypełnienia pierwszorzędnej roli Piotrowej; zawierzenie pontyfikatu, cierpień i nieustannego rozeznawania Bożej Opatrzności, miała wymiar mistyczny.

Po mszy św., w zakrystii, zostały wręczone cztery płaskorzeźby, przedstawiające św. Maksymiliana M. KOLBEGO, przygotowane z okazji setnej rocznicy jego święceń kapłańskich (1918-2018). Otrzymali je przedstawiciele dwóch rzymskich kościołów  (Sant’Andrea della Valle i Sant’Andrea delle Fratte) oraz dwóch klasztorów franciszkańskich (św. Maksymiliana M. KOLBEGO i Dwunastu Apostołów).

Wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w Sali Niepokalanej.

Fr. Robert LEŻOHUPSKI


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: