Kapituła nadzwyczajna 2018 – dzień 2

6 listopada 2018 | autor: o. Admin
Kapituła nadzwyczajna 2018 – dzień 2
Z Życia Prowincji
0

Drugi dzień kapituły (6 XI 2018 r.) rozpoczął się wystąpieniem delegata prowincjalnego na Litwie – o. Piotra Strocenia. Później bracia kapitulni wysłuchali sprawozdania kustosza kustodii kenijskiej o. Kazimierza Szulca, a następnie ministra prowincjalnego o. Jana Maciejowskiego. Po nim głos zabrał asystent generalny ds. misji o. Tadeusz Świątkowski.

Mszy św. w południe przewodniczył o. Kazimierz Szulc. W wygłoszonej homilii dzielił się swym doświadczeniem pełnienia woli Bożej przez braci na misjach w Kenii i tym, jak taka dyspozycyjność i posłuszeństwo wydają niesamowite owoce.

W czasie sesji popołudniowej ekonom prowincji o. Leszek Łuczkanin rozpoczął prezentację zagospodarowania budynków prowincjalnych.

Kapitulne wieczory upływają w rytmie modlitewnym (brewiarz, adoracja) oraz rozmów, w czasie których bracia dzielą się swymi przemyśleniami dotyczącymi omawianych kwestii.

Kapituła nadzwyczajna prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego Braci Mniejszych Konwentualnych odbywa się w dniach 5-9 listopada 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: