Kapituła nadzwyczajna 2018 – dzień 3

7 listopada 2018 | autor: o. Admin
Kapituła nadzwyczajna 2018 – dzień 3
Z Życia Prowincji
0

Kapituła nadzwyczajna nabiera rumieńców, a to dlatego, że pojawił się jej nieodzowny element, a więc dyskusje w grupach roboczych.

Przedpołudniowe obrady (7 XI 2018 r.) były ciągiem dalszym przedstawiania projektów dotyczących zagospodarowania budynków prowincjalnych, szczególnie w Gdyni. O. Leszek Łuczkanin, ekonom prowincji, w sposób bardzo przejrzysty i interesujący ukazał możliwości i trudności związane z różnymi opcjami wykorzystania istniejących struktur. Ten temat wywołał bardzo żywe dyskusje, co wskazuje, że sprawa lepszego wykorzystania budynków do działań duszpasterskich, związanych z misją prowincji, jest dla franciszkanów ważny.

Mszy św. przewodniczył wikariusz zakonu, o. Jerzy Norel.

Kolejnym etapem kapituły były rozmowy braci w grupach. Typowa burza mózgów pomaga odnaleźć wspólne spojrzenie na przyszłość. Dyskusja popołudniowa przedłużyła się także na wieczór. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i kompleta przed snem pozwoliła wsłuchać się w głos Tego, dla którego wszystkie te działania się odbywają.

Kapituła nadzwyczajna prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego Braci Mniejszych Konwentualnych odbywa się w dniach 5-9 listopada 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: