Bp Zieliński: Jesteście bardzo ważni!

27 stycznia 2019 | autor: Administrator
Bp Zieliński: Jesteście bardzo ważni!
Z Życia Prowincji
0

Jesteście bardzo ważni. Ze swoją młodością, wnikliwością, ze swoją żywiołowością i spontanicznością. – mówił ks. bp Zbigniew Zieliński do młodzieży na spotkaniu „Gdynia PANAma”. 

W tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się 26 stycznia u franciszkanów w Gdyni, wzięło udział ponad 1000 młodych osób. Zorganizowane zostało z inicjatywy Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbywały się w Panamie.

Spotkanie rozpoczęło się od słów skierowanych przez papieża Franciszka oraz pozdrowień z Panamy. Dalej zgodnie z programem grupa WorshipStyle poprowadziła taniec uwielbienia, po którym w skupieniu zgromadzeni wysłuchali świadectwa Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty Głos Pana. Młodzież najbardziej ożywiła się podczas koncertów Anatoma oraz zespołu Fala Zmiany (Jan „Elf”, Edzio i DJ Fala).

Druga część spotkania „Gdynia PANAma” miała już charakter bardziej modlitewny. Przed Mszą św. uwielbienie poprowadził zespół Bogu Chwała z Weroniką Korthals na czele, w trakcie którego młodzi licznie korzystali z sakramentu pokuty i pojednania.

Centralnym punktem wieczoru była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego. Przy ołtarzu stanęło wraz z nim 20 kapłanów, w tym dziekan ks. prałat Edmund Skalski oraz gospodarz miejsca o. Piotr Matuszak.

Biskup na początku homilii przypomniał hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”, których znaczenie wyjaśnił jako „jestem gotów na przyjęcie wyzwania, by być sługą Pańskim”. – Nie jest to łatwe zadanie, a w czasach współczesnych w szczególny sposób, gdy w imię różnego rodzaju współczesnych haseł raczej chcemy, by inni nam służyli, aniżeli by samemu służyć drugiemu – mówił. – Nikt z nas nie żyje dla siebie. Tak jak Maryja zrozumiała, że Jej życie ma jeszcze większą wartość poprzez otwarcie się na wolę Bożą i wypełnienie zadania, które Pan Bóg jej powierzył, tak każdy z nas może zrozumieć, że nasze życie nabiera szczególnego sensu, gdy zrozumiemy, że liczy się coś więcej niż tylko czubek własnego nosa – wyjaśnił biskup.

Na zakończenie spotkania odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadziła wspólnota Radości Paschalnej.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w 2022 roku.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: