Beatyfikacja Carlosa de Dios MURIAS

6 maja 2019 | autor: Administrator
Beatyfikacja Carlosa de Dios MURIAS
Franciszkański świat
0

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku, w mieście La Rioja w Argentynie, prefekt Kongregacji do spraw świętych kard. Angelo BECCIU beatyfikował franciszkanina, o. Carlosa de Dios MURIAS, męczennika z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Wraz z nim zostali beatyfikowani inni trzej męczennicy: Enrico Angelo ANGELLI CARLETTI, biskup diecezji La Rioja, Gabriel LONGUEVILLE, ksiądz diecezjalny „fidei donum” i Wenceslao PEDERNERA, ojciec rodziny.

Naszą rodzinę konwentualną reprezentowali: Minister generalny  o. Marco TASCA, wikariusz generalny  o. Jerzy NOREL, prawie wszyscy członkowie Definitorium generalnego i kilku braci z Kurii generalnej, arcybiskup Gianfranco GIROTTI, postulator generalny o. Damian PĂTRAȘCU, bracia z Włoch i innych jurysdykcji Zakonu, zwłaszcza z Federacji FALC, a przede wszystkim z prowincji „Rioplatense”; wszystkich było około pięćdziesięciu.

Imponujący był udział Kościoła argentyńskiego: około pięćdziesięciu biskupów, ponad 500 księży i około 30.000 wiernych ze wszystkich części kraju.

Uroczystości rozpoczęły się już w piątek wieczór, kiedy to prefekt kongregacji odprawił Mszę św. w katedrze w La Rioja, dziękując męczennikom za ich świadectwo dane Chrystusowi i wskazując ich wszystkim jako uczniów do naśladowania.

W sobotę, o godzinie 10.00 rano, w pięknym parku i w świątecznej atmosferze, została koncelebrowana Msza św., podczas której kard. Angelo BECCIU, w imieniu Ojca Świętego, wyniósł do chwały ołtarzy czterech męczenników Kościoła argentyńskiego. Ci nowi błogosławieni – powiedział wysłannik Papieża – są męczennikami Ewangelii, pieczęcią dokumentów Soboru Watykańskiego II, świadkami nieustającej nowości Dobrej Nowiny w każdym czasie.

Po uroczystej celebracji Eucharystycznej i rycie beatyfikacyjnym delegacja braci udała się do parafii Sañogasta, gdzie śmierć męczeńska poniósł Wenceslao PEDERNERA; uczczono jego grób i wraz z obecnymi tu biskupami, odprawiono Mszę św. dziękczynną.

Następnie powrócono do La Rioja, gdzie po trzygodzinnej podróży, w niedzielę, bracia uczestniczyli w kolejnych dwóch uroczystościach. W godzinach porannych odprawiono mszę św. w miejscu męczeństwa Henry Angelo ANGELLI CARLETTI, biskup diecezji La Rioja, a wieczorem, w Chamical, gdzie – również podczas Eucharystii – dziękowano Bogu za beatyfikację naszego współbrata Carlos de Dios MURIAS oraz Gabriela CARLETTI.

Były to dni pełne świętowania, radości i manifestacji wiary, ale przede wszystkim dziękczynienia za dar każdego powołania, ponieważ Bóg obdarował cały Kościół, a w szczególności nasz Zakon, tymi świadkami, których warto naśladować, mając w nich potężnych orędowników, by z większą siłą i odwagą kroczyć po drogach świata.

Błogosławieni Carlosie, Enrique, Gabrielu i Wenceslao, módlcie się za nami!

o. Damian PĂTRAȘCU, Postulator Generalny

Zdjęcia – zobacz

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: