Ojcze, nadeszła godzina…

29 maja 2019 | autor: Administrator
Ojcze, nadeszła godzina…
Franciszkański świat
0

Noc 9 sierpnia 1991 r. zapisała się w pamięci mieszkańców Pariacoto. Tej właśnie nocy terroryści z komunistycznej organizacji „Świetlisty Szlak” zamordowali w tym andyjskim peruwiańskim miasteczku dwóch posługujących tam franciszkańskich misjonarzy: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Ostatnie chwile błogosławionych przywodzą na myśl ostatnie chwile Jezusa. Franciszkanie idąc śladami swojego Mistrza z Nazaretu – oddali życie za to czym żyli: wiarę w Boga, miłość do Niego i ludzi.

Terroryści nocą wtargnęli na teren parafii w Pariacoto i uprowadzili franciszkanów. Jedna osoba – niepozorna, drobna s. Berta Hernández Guerra, zakonnica ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa, która pomagała w pracy duszpasterskiej – nie zlękła się karabinów, przekleństw i gróźb terrorystów. Odważnie weszła do auta, w który, terroryści zamknęli uprowadzonych i z determinacją towarzyszyła im w tych strasznych chwilach. Co więcej, kłóciła się z terrorystami, aby uwolnili więźniów!

Odwaga s. Berty zadziwia, zwłaszcza dziś, gdy znamy plan terrorystów i wiemy, że ich celem było zamordowanie franciszkanów. Od wielu lat s. Berta Hernández Guerra daje świadectwo o wydarzeniach z nocy 9 sierpnia 1991 r. i męczeńskiej śmierci bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Po 27 latach od męczeńskiej śmierci bł. Michała i Zbigniewa otrzymujemy spisane świadectwo s. Berty.

Ta książka to 40 stron trzymającej w napięciu opowieści o odwadze, wierze i zaufaniu Bogu nawet  w najtrudniejszych momentach życia.

 

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto


S. Berta Hernández Guerra, Ojcze nadeszła godzina. Michał i Zbigniew, męczennicy i błogosławieni, świadkowie Ewangelii, Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2019, stron 40.

Publikacja obecnie jest dostępna w dwóch językach: polskim i hiszpańskim. W przygotowaniu wersja w języku angielskim.

Wszelkie informacje, zamówienia, pod adresem:

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

ul. Hetmana Żółkiewskiego 14

31-539 Kraków

tel. +48 12 42 86 111 meczennicy@franciszkanie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: