Włoski stygmatyk z wizytą w seminarium

5 czerwca 2019 | autor: Administrator
Włoski stygmatyk z wizytą w seminarium
Z Życia Prowincji
0

W piątkowe popołudnie, 31 maja we franciszkańskim seminarium i w Sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach gościł br. Elia Cataldo, współczesny stygmatyk.

Jeszcze przed Mszą Świętą, która rozpoczęła się o godz 18.00 na przykościelnym placu, bracia mieli okazję spotkać się w cztery oczy z br. Elia. Na spotkanie dołączyli ojcowie z innych klasztorów franciszkańskich, a także kleryk z łódzkiego seminarium diecezjalnego. Włoski stygmatyk mówił głównie o życiu wspólnotowym dzieląc się swoimi doświadczeniami, zachęcając do otwartości na drugiego brata, potrzebie wzajemnego kontaktu i wyrozumiałości. Chętnie odpowiadał na pytania alumnów dotyczących jego misji,  podróży, wspólnoty „Apostoli di Dio” – Apoatołowie Boga, którą założył w Umbrii (Włochy), oraz przeżyć związanych ze stygmatami, które nosi.

Konferencja br. Elia

Podczas spotkania z br. Elia towarzyszył mu ks. Marco Belladelli, opiekun z ramienia biskupa, który z nim podróżuje, a w czasie Mszy Świętej przybliżył życiorys niezwykłego zakonnika, jak i jego mistyczne przeżycia.

za: seminariumfranciszkanskie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: