Odpust św. Antoniego w Gdyni

14 czerwca 2019 | autor: Administrator
Odpust św. Antoniego w Gdyni
Z Życia Prowincji
0

Tradycyjnie 13 czerwca gdyński kościół franciszkanów wypełnił się czcicielami św. Antoniego, którzy zgromadzili się na uroczystej sumie odpustowej. Mszy św. przewodniczył o. Grzegorz Kordek, sekretarz Prowincji, a wraz z nim w koncelebrze obecni byli księża z dekanatu Gdynia-Śródmieście, na czele z ks. prałatem Edmundem Skalskim, o. Dariusz Szurko z Montrealu oraz ojcowie z miejscowej parafii.

Dzień ten był także wspaniałym jubileuszem dla Pana Władysława, parafianina, który obchodził 100-tne urodziny. Wraz z rodziną obecny był na Mszy św., pod koniec której życzenia od całej wspólnoty parafialnej złożył mu o. Piotr Matuszak, proboszcz.

Słowo Boże wygłosił o. Grzegorz, w którym na nowo przedstawił zebranym postać św. Antoniego. Mówił o Kościele, Eucharystii oraz o modlitwie. Wskazał na Miłość Boga, która oczyszcza i przemienia. (cała homilia od odsłuchania poniżej)

 

Po Eucharystii zebrani odmówili Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i przeszli w procesji eucharystycznej wokół kościoła, którą zakończyło uroczyście odśpiewane Te Deum.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: