Pierwszy turnus rekolekcji dla kandydatów do Zakonu za nami

27 czerwca 2019 | autor: Administrator
Pierwszy turnus rekolekcji dla kandydatów do Zakonu za nami
Z Życia Prowincji
0

W dniach 21-23 czerwca 2019 roku w Gnieźnie na Postulacie, pierwszym etapie życia zakonnego, odbył się pierwszy w tym roku turnus rekolekcji dla kandydatów do Zakonu. Uczestniczyło w nim sześciu młodych ludzi. Jedni przybyli z pragnieniem wstąpienia do naszej Prowincji Zakonnej, a inni by przyjrzeć się naszemu życiu franciszkańskiemu i na chwilę wejść w jego rytm.  

Po przyjeździe w piątek popołudniu najpierw udaliśmy się do kościoła parafialnego, gdzie pomodliliśmy Liturgią Godzin – Nieszporami, uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym, a o godz. 18.00 we Mszy Świętej. Następnie poszliśmy na kolację, a chwilę po niej spotkaliśmy się na rekreacji, gdzie przy herbacie mieliśmy czas na poznanie siebie nawzajem. Ostatnim punktem programu tego dnia była wspólna modlitwa w kaplicy.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy o 7.00 wspólną modlitwą. Następnie po śniadaniu poszliśmy na Mszę Świętą o godz. 9.00, po której był czas na sprzątanie postulatu. W ten sposób włączyliśmy się obowiązki, które bracia na Postulacie mają w każdą sobotę dopołudnia. Kolejnym punktem programu była wspólna modlitwa o godz.12.00, a po niej obiad wraz ze wspólnotą klasztorną. Około godz. 13.30 rozpoczęły się rozmowy indywidualne z kandydatami do Zakonu, którym przewodniczył Sekretarz Prowincji o. Grzegorz Kordek. Po zakończeniu rozmów wraz z braćmi z Postulatu pomodliliśmy się Liturgią Godzin – Nieszporami, a następnie odmówiliśmy koronkę do siedmiu radości Najświętszej Maryi Panny. Wieczorem po kolacji w ramach rekreacji kibicowaliśmy naszej polskiej drużynie piłkarskiej do lat 21. Ten kolejny dzień rekolekcyjny zakończyliśmy indywidualną modlitwą w kaplicy.

Niedzielę rozpoczęliśmy również wspólną modlitwą o godz. 7.00, by potem po śniadaniu uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 8.30. Bezpośrednio po Mszy wraz z braćmi z Postulatu odśpiewaliśmy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Potem poszliśmy na rekreację, by tam przy porannej kawie porozmawiać z braćmi postulantami. Następnie był czas podsumowania rozmów z kandydatami do Zakonu, a bezpośrednio przed obiadem mieliśmy jeszcze chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Po obiedzie spotkaniem podsumowującym zakończyliśmy nasz czas rekolekcji.

Terminy kolejnych rekolekcji: 

3-7 lipca 2019 – Darłowo – Rekolekcje Powołaniowe 

23-25 sierpnia 2019 – Gniezno – Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu

20-22 września 2019 – Koszalin – Weekend Powołaniowy 

18-20 października 2019 – Łódź – Weekend Powołaniowy 

15-17 listopada 2019 – Lębork – Weekend Powołaniowy

13-15 grudnia 2019 – Ostróda – Weekend Powołaniowy 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: