Pielgrzymka duchowa – dzień 1

28 lipca 2019 | autor: Administrator
Pielgrzymka duchowa – dzień 1
Z Życia Prowincji
0

O poranku z Elbląga wyruszyła franciszkańska grupa “Franciszek”, która w ramach Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki zmierza na Jasną Górę. Przed nimi 15 dni modlitwy i pielgrzymowania, po których 11 sierpnia staną u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej. Tegoroczne hasło pielgrzymki brzmi “Ciebie Boga wysławiamy”.

Zachęcamy serdecznie, by włączyć się w pielgrzymkę duchową. Codziennie publikowane będą konferencje dotyczące uwielbienia oraz rozważania tajemnicy różańcowej wyznaczonej na dany dzień pielgrzymki.

„Grupa Franciszek – Pielgrzymka Duchowa”, jest dla pielgrzymki bardzo cenna. Gromadzi w swoich szeregach osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce. Dzięki tej modlitwie ci, którzy pielgrzymują pieszo są bezpieczni, sami również zapewniają o pamięci w codziennych modlitwach o grupie duchowej.

Poniżej konferencja i rozważanie na dzisiejszy, pierwszy dzień pielgrzymowania.

Dzień 1.

Konferencja – Uwielbienie

Uwielbienie to modlitwa, która uznaje, że Bóg jest Bogiem. Modląc się uwielbieniem, pozwalamy Bogu przyjść do nas z wielką mocą. Raz przyszedłszy, Bóg pozostaje w nas tak długo, jak tylko Mu na to pozwolimy. Bóg – absolutna pełnia życiodajnej aktywności i mocy – nigdy nie pozostaje w nas bierny: dotyka naszych serc, uzdrawia, uwalnia, podnosi i pociesza…

Polskie kościoły są pełne spotkań uwielbieniowych. Ale Boga można uwielbiać w każdym momencie naszego życia. To nie tylko uroczyste hymny i modlitwy. Uwielbienie jest postawą. Łączy w sobie wszystkie rodzaje rozmowy z Bogiem i powinno być obecne w każdym momencie życia. Wiele wieków temu św. Jan Chryzostom napisał: „Można modlić się często i gorąco. Nawet na targu czy w czasie samotnej przechadzki, siedząc w swoim sklepiku czy też kupując lub sprzedając, a nawet przy gotowaniu”.

Uwielbienie to mowa Miłości. Potrzeba wiele miłości, bezinteresowności i wolności w miłowaniu, by nastąpiła przemiana naszych modlitw – często związanych z brakami czy rozczarowaniami – w czyste uwielbienie.

Czy dzisiaj jest w Tobie jakaś przestrzeń, w której uwielbiasz Boga?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 28 lipca (niedziela) – Zmartwychwstanie Pana Jezusa

Ileż wzruszających dowodów delikatnej miłości ku nam, słabym i grzesznym, okazał Jezus po swoim zmartwychwstaniu, objawiając się i tak łaskawie obcując ze swoimi uczniami. Jezus i nam służy nadal swoją miłością przez sakramentalną obecność w Eucharystii.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: