Pielgrzymka duchowa – dzień 2

29 lipca 2019 | autor: Administrator
Pielgrzymka duchowa – dzień 2
Z Życia Prowincji
0

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 2.

Konferencja – Uwielbienie – Bóg Ojciec

„Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz …”(Mt 6,9). Bóg jest Ojcem. Moim Ojcem. Pewność ta zakłada pewną zasadę: jeśli Bóg jest moim ojcem, to mnie kocha. Wszystko do czego dążymy, wszystkie pragnienia naszego serca zostaną spełnione, jeśli pozwolimy, by to przekonanie ogarnęło nas do głębi: Bóg jest moim Ojcem, jestem przez Niego kochany.

Czy mój Bóg, Ojciec, potrzebuje mojego uwielbienia? W prefacji czwartej modlitwy eucharystycznej kapłan kieruje do Boga następującą modlitwę: „Nie potrzebujesz naszych pochwał, a przecież to Ty dajesz nam natchnienie, byśmy Cię wielbili: nasze śpiewy nie dodają Ci niczego, ale zbliżają nas do Ciebie”. Bóg jest Bogiem. Bóg jest nieskończony. W rzeczywistości nie potrzebuje naszego uwielbienia. Jego chwale niczego nie brakuje. Niczego więc nie możemy dodać do tego, czym On sam jest. Jeśli Bóg domaga się, byśmy Go wielbili, to tylko dlatego, że jest to dobre dla człowieka. Jeśli Bóg oczekuje od nas uwielbienia, to dlatego, że uwielbienie jest sposobem, abyśmy się do Niego zbliżyli. Bliskość ta jest bardzo upragnionym przez nas dobrem.

Czy przyjmujesz Boga jako swojego Ojca, który dał Ci życie, z miłości do Ciebie stworzył świat i dał Swojego Syna, który umarł i zmartwychwstał, abyś Ty mógł żyć?

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 29 lipca (poniedziałek) – Zwiastowanie Maryi

Syn Boży w tajemnicy Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie stał się Synem Człowieczym. Przyszedł, aby służyć każdemu człowiekowi pomocą swej łaski, nauką swego przykładu i aby dać duszę swoją na okup za wielu – za tych wszystkich, którzy zechcą skorzystać.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: