Pielgrzymka duchowa – dzień 7

3 sierpnia 2019 | autor: Administrator
Pielgrzymka duchowa – dzień 7
Z Życia Prowincji
0

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 7.

Konferencja – Uwielbienie Boga tańcem

Niech chwalą Jego imię wśród tańców”. (Ps 149, 3; por. Ps 150, 4) – powie Psalmista. A w 2 Księdze Samuela możemy przeczytać: „Tak Dawid, jak i cały dom Izraela tańczyli przed Panem z całej siły przy dźwiękach pieśni i gry na cytrach, harfach, bębnach, grzechotkach i cymbałach” (2 Sm 6, 5; 1 Krn 13, 8).

Król Dawid potrafił całkowicie zapomnieć się w tańcu przed Bogiem: „Dawid wtedy tańczył z całym zapałem w obecności Pana, a ubrany był w lniany efod. Dawid wraz z całym domem izraelskim prowadził Arkę Pańską, wśród radosnych okrzyków i grania na rogach. Kiedy Arka Pańska przybyła do Miasta Dawidowego, Mikal, córka Saula, wyglądała przez okno i ujrzała króla Dawida, jak podskakiwał i tańczył przed Panem: wtedy wzgardziła nim w sercu” (2 Sm 6, 14-16).

Tańcem król Dawid wyrażał swoją miłość do Boga. Nie patrzył na nikogo. Nie wstydził się wyrażać tego co czuł w sercu.

Czy ja w swoim życiu jestem odważny w wyrażaniu tego, co czuje moje serce? Czy uwielbiam Boga tańcem? Czy wyrażam na zewnątrz swoją radość, wdzięczność Bogu?

 

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 3 sierpnia (sobota) – Nawiedzenie Św. Elżbiety 

Pełen prostoty i delikatności jest pierwszy akt „służby” Jezusa i Maryi, spełniony w stosunku do Elżbiety, Zachariasza oraz jeszcze nienarodzonego Jana Chrzciciela. I podobnie proste i delikatne są wszystkie nawiedzenia Boże względem każdego człowieka. I tak będzie aż do skończenia świata.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*