Pielgrzymka duchowa – dzień 10

6 sierpnia 2019 | autor: Administrator
Pielgrzymka duchowa – dzień 10
Z Życia Prowincji
0

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 10.

Konferencja – Przez uwielbienie więcej wolności

Wśród bardzo licznych owoców uwielbienia wymienić można również uwolnienie od trosk. Przychodzę ciężki, wychodzę lekki. Troski nie znikają, ale topią się w uwielbieniu. To nie jest rozwiązanie problemu, tylko przestaje się tym przejmować. Problemy dalej są, ale moja nadzieja jest w Bogu. To On bierze te problemy na Siebie. Uwielbiając, odrywam się od samego siebie, aby zwrócić się ku Bogu i kontemplować Jego dzieła. Patrzę w pierwszej kolejności nie na siebie, lecz na Boga.

Przez uwielbienie stopniowo będę składać ofiarę ze swojej pychy, z mniemania, że „świat się kręci wokół mnie”, będę przechodzić od egocentryzmu do teocentryzmu. Od wpatrywania się w ciasny światek własnego „ja” przejdę do wpatrywania się w Boga.

Uwielbienie to jest taki moment, kiedy w końcu nie mówię Bogu jak wielkie są moje problemy. Tylko mówię moim problemom jak wielkiego mam Boga i wtedy staję się po prostu wolny.

Czy chcę być wolny? Czy staram się skupiać bardziej na Bogu niż na sobie?

 

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 6 sierpnia (wtorek) – Cierniem ukoronowanie Jezusa

Jakby jeszcze mało było tego cierpienia wkładają Jezusowi na głowę koronę z cierni. To nowy ból, nowe cierpienie. Jezus nadal nie narzeka, lecz przyjmuje wszystko z miłością. Jakże trudno nam zrozumieć postawę Jezusa. Jednak trzeba pamiętać, że jest to postawa miłości i zaufania, do której Jezus zaprasza także mnie. Czy przyjmę to zaproszenie?

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: