Pielgrzymka duchowa – dzień 12

8 sierpnia 2019 | autor: Administrator
Pielgrzymka duchowa – dzień 12
Z Życia Prowincji
0

Pielgrzymka duchowa – Grupa Franciszek – 15 dni wspólnego duchowego pielgrzymowania z tymi, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę. 

Dzień 12.

Konferencja – Przez uwielbienie więcej pokoju

Uwielbienie daje pokój. Osoba, która trwa w uwielbieniu staje się człowiekiem pokoju.

Bardzo często mylimy pokój ze spokojem. Duch Święty nigdy nie daje spokoju. Duch Święty sprawia, że jestem zdolny do walki i w tej walce mam pokój w sercu. To jest działanie uwielbienia.

Gdy mamy w sobie pokój, rodzi się w nas dziękczynienie. Dziękczynienie należy do istoty wiary. Winno być ono punktem wyjścia nie tylko w rachunku sumienia, ale w każdej innej modlitwie.

Dziękczynienie wypływa z wewnętrznego przekonania, że wszystko pochodzi od Boga oraz że Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Stąd św. Paweł w swoich listach zachęca do częstej modlitwy dziękczynnej: „Wszystko czyńcie, dziękując Bogu Ojcu przez Chrystusa”(por. Kol 3, 17). „W każdym położeniu dziękujcie, taka bowiem jest wola Boża”(1 Tes 5,18). „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego, Jezusa Chrystusa” (Ef 5,20).

Czy w moim życiu jest pokój? A może wolę mieć „święty spokój”?

 

Chwila ciszy – na przemyślenie tekstu (2-3 minuty).
Wzbudzenie intencji – przed modlitwą różańcową.

Tajemnica Różańcowa na 8 sierpnia (czwartek) – Cud w Kanie Galilejskiej

Nie wina, ale łaski ludzie nie mają, bo bez łaski życie jest byle jakie. Trzeba więc tę wodę nijakości życia i miłości przynieść Jezusowi. Niech On dotknie i przemieni je w smak nowy, nieznany, ukryty.

Jedna dziesiątka różańca

WWW.FRANCISZEK.ELBLAG.PL


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: