Kształcimy, aby głos zgadzał się z duchem a duch z Bogiem

11 sierpnia 2019 | autor: Administrator
Kształcimy, aby głos zgadzał się z duchem a duch z Bogiem
Franciszkański świat
0

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii po raz kolejny zaprasza na roczny kurs pogłębiający wiedzę liturgiczną i muzyczną, wtajemniczający w liturgię oraz rozwijający umiejętności praktyczne w zakresie śpiewu liturgicznego.

Studium obejmuje 12 zjazdów, podczas których studenci uczestniczą w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Wśród wykładanych przedmiotów znajdują się między innymi: – Historia muzyki liturgicznej, Teologia muzyki liturgicznej, Teologia liturgii, Rok liturgiczny, Święte Triduum Paschalne, Księgi liturgiczne, Teologia Eucharystii, Postawy i gesty w liturgii, Symbolika liturgiczna, Zasady muzyki, Emisja głosu, Kształcenie słuchu, Podstawy dyrygentury, Chorał gregoriański, Śpiew tradycyjny.

Prowadzący zajęcia to osoby kompetentne i znane w środowisku liturgiczno – muzycznym: Piotr Pałka, Katarzyna Młynarska, Paweł Bębenek, Marcin Wasilewski-Kruk, Janusz Wierzgacz, Barbara Pieczara, Karolina Inka Ruchlewicz, ks. Jarosław Superson SAC, o. Marcin Drąg OFMConv i inni.

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich śpiewających, pasjonatów śpiewu liturgicznego, animatorów muzycznych, członków chórów i zespołów śpiewaczych.

Szkoła znajduje się w klasztorze franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 4.

Zapisy na rok akademicki 2019/20 odbywają się przez formularz znajdujący się na stronie internetowej do 6 września.

Więcej szczegółów na www.szkola.franciszkanie.pl

Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii jest częścią Instytutu Studiów Franciszkańskich i funkcjonuje jako jedna z inicjatyw Instytutu. Powstała w 2013 roku z inspiracji organizatorów Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które począwszy od 2009 roku odbywają się przy krakowskim klasztorze.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: