Rekolekcje Wspólnoty Rodzin Św. Maksymiliana

29 sierpnia 2019 | autor: Administrator
Rekolekcje Wspólnoty Rodzin Św. Maksymiliana
Z Życia Prowincji
0

W dniach 15-19 sierpnia 2019 r. odbyły się rekolekcje Wspólnoty Rodzin Św. Maksymiliana, która działa przy parafii św. Antoniego w Gdyni. Miejscem rekolekcji był Diecezjalny Dom Rekolekcyjny p.w. Św. Wojciecha w Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyło 16 wspólnotowych rodzin – w sumie ok. 70 osób. Rekolekcje prowadził o. Stanisław Kreft – opiekun duszpasterski Wspólnoty.

Tematy rekolekcyjne dotyczyły 10 Przykazań. Każdego dnia były prowadzone rozważania co do dwóch z nich. Plan dnia zawierał jutrznię, katechezę, rozważania dla dorosłych i dzieci, czas na dzielenie się doświadczeniem wiary, Eucharystię a wieczorem odprawiane były nieszpory. Przedmiotem dzielenia się był zadany przez naszego duszpasterza temat związany z poszczególnymi przykazaniami. Wciąż też wracaliśmy do listu naszej wspólnoty dotyczącego aktualnych problemów Naszego Kościoła.

W czasie spotkań dorosłych dzieci miały zapewnione profesjonalną opiekę w grupach wiekowych. Dzieci młodsze miały „zadane” tematy związane z poszczególnymi kontynentami a pobliski orlik zapewniał nieśmiertelną zabawę w postaci gry w piłkę.

Wsparciem rekolekcji byli muzycy – członkowie Wspólnoty. Na chwałę Panu grały gitary, skrzypce i flety. Wiadomo – ten, kto śpiewa i gra modli się podwójnie.

Popołudnia to aktywnie spędzany czas wolny – zwiedziliśmy Bydgoszcz, w tym wciągające zwłaszcza nasze maluchy Muzeum mydła, dzieciaki korzystały też z oferty lokalnej stajni. Położenie ośrodka rekolekcyjnego zachęcało do spacerów, biegów czy jazdy rowerowej nad Brdą i w okolicznych lasach.

Wieczory poza oczywistą integracją np. w postaci zabawy przy muzyce to również czas rozwoju osobistego jak i wspólnotowego. Doskonałą prezentację dotycząca relacji małżeńskich przeprowadzili Justyna Zorn i Roman Miotke – twórcy projektu Mechanika Miłości. Jeden z wieczorów poświęciliśmy tematyce rozwoju wspólnoty – podsumowanie ostatnich 12 miesięcy i plany na rok przyszły. Będzie się działo….

Spędziliśmy wspaniałe 5 dni (niektórzy z nas nawet dłużej – 20 sierpnia chętni wybrali się na spływ kajakowy Brdą). 5 dni rozwoju wiary, miłości ale i kompetencji społecznych czy rodzicielskich. 5 dni integracji opartej na szacunku i sympatii do drugiego człowieka. Mamy różne pomysły na życie, różne pasje, różne poglądy polityczne – łączy nas wiara w Zmartwychwstałego i szacunek dla drugiego człowieka. To jest fundament naszej Wspólnoty. No i nasz duszpasterz – o. Stanisław Kreft – dzięki za to jaki jesteś….

Wspólnota Rodzin św. Maksymiliana


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: