Puchary dla drużyn z Gniezna

30 września 2019 | autor: Administrator
Puchary dla drużyn z Gniezna
Z Życia Prowincji
0

W ostatnią sobotę września odbył się w Gdyni VI Franciszkański Turniej Piłki Nożnej Halowej Ministrantów Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego. 

Wydarzenie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył organizator turnieju o. Robert Twardokus. On także skierował do przybyłych słowo, w którym poruszył kwestię chwalenia, ale też bycia wyśmianym za to, że się służy przy ołtarzu. Zachęcił młodych chłopaków do odwagi do przyznawania się do bycia ministrantem, zwłaszcza w tych trudnych momentach.


Po Mszy św. drużyny z Darłówka, Gdyni, Gniezna, Koszalina i Lęborka wraz z opiekunami – o. Sebastianem Fierkiem, o. Bartłomiejem Ewertowskim oraz br. Dariuszem Mleczkiem, udały się na salę sportową, gdzie przez kilka godzin rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii młodszej (1-6 klasa szkoły podstawowej) trzecie miejsce zajęła drużyna z Darłówka, drugie ministranci z Lęborka, a pierwsze drużyna z Gniezna. W kategorii starszej (7-8 klasa szkoły podstawowej i szkoła ponadgimnazjalna) trzecie miejsce zajęła drużyna ministrancka z Koszalina, drugie Gdynia, a pierwsze ministranci z Gniezna.

Podczas tegorocznego turnieju wyłoniony został również najskuteczniejszy piłkarz, który strzelił najwięcej bramek. Został nim Mikołaj Cieślewicz z Gniezna, strzelając ich aż 10 do bramki przeciwnika.

Tradycyjnie po zmaganiach drużynowych odbył się konkurs króla strzelców. Najlepszym okazał się Jaś Osowski z Gdyni.

Uroczystego wręczenia dyplomów, medali i pucharów dla zwycięzców dokonał sekretarz prowincjalny o. Grzegorz Kordek. Drużyny, które w tegorocznym turnieju zajęły pierwsze miejsca otrzymały także nagrody w postaci plecaków.

Turniej zakończył się wspólną modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Bogu niech będą dzięki za wspaniały czas spotkania, wspólnej modlitwy, rywalizacji i bycie ze sobą w gronie ministranckim! – mówił na zakończenie o. Robert Twardokus. – Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg turnieju.

Kolejny turniej już za rok!

Zdjęcia (turniej): Marcin Ugorenko


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: