Kenia: kapituła prowincjalna zwyczajna – część II

18 października 2019 | autor: Administrator
Kenia: kapituła prowincjalna zwyczajna – część II
Z Życia Prowincji
0

W poniedziałek 14 października 2019 r. w narodowym sanktuarium w Subukia przy klasztorze Maryi Matki Bożej rozpoczęła się druga część I kapituły prowincjalnej zwyczajnej prowincji św. Franciszka z Asyżu w Kenii. Obradom przewodniczył nowo wybrany pierwszy minister prowincjalny o. Obed Karobia w obecności delegata ministra generalnego o. Tadeusza Świąkowskiego. Wzięło udział 35 profesów solemnych z prowincji.

Kapituła przebiegała w braterskiej i radosnej atmosferze, a zarazem w duchu wielkiej odpowiedzialności. Ojcowie kapitulni ocenili życie wspólnot i prowadzony apostolat: promocję powołań, formację kandydatów i młodych zakonników, centra duchowości i domy rekolekcyjne, duszpasterstwo pielgrzymów w sanktuarium w Subukia, środki społecznego przekazu i działalność wydawniczą, przychodnie medyczne, ośrodki dla dzieci ulicy, edukację młodzieży w szkołach, nauczanie filozofii i teologii na uniwersytetach, posługę parafialną itp.

Po przeprowadzeniu dyskusji zatwierdzono czteroletni plan prowincji i podjęto kilka decyzji:
1. Promować ducha misyjnego wśród zakonników i wiernych w ośrodkach duszpasterskich prowincji, zwłaszcza w sanktuarium w Subukia.
2. Otworzyć nowe placówki, aby lepiej służyć Kościołowi w Kenii i promować charyzmat franciszkański.
3. Wysokość wnoszonego wkładu z poszczególnych wspólnot i ze strony każdego zakonnika w fundusze Zakonu i na potrzeby samej prowincji.

Na ostatniej sesji kapituła wybrała następujących gwardianów: Ruiri – o. Blasio Ooko, Nairobi Lang’ata – o. Raymond Ogutu, Nairobi South C – o. Leonard Wambui, Limuru – o. Paul Makembo, Subukia – o. Kazimierz Szulc, Kikambala – o. Joseph Kuira, Chepseon – o. Stephen Gatimu.

Kapituła zakończyła się odmówieniem modlitw za zmarłych w ostatnim czteroleciu współbraci z dwóch prowincji-matek: warszawskiej i gdańskiej.

o. Tadeusz Świątkowski


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: