Zaadoptuj franciszkanina na Adwent

30 listopada 2019 | autor: Administrator
Zaadoptuj franciszkanina na Adwent
Z Życia Prowincji
0

Na początku października jako Franciszkański Sekretariat Misyjny ogłosiliśmy kampanię Duchowej Adopcji Misjonarza. Miesiąc później, mieliśmy już podpisane deklaracje dokładnie tylu osób, ilu naszych braci posługuje poza granicami Polski, zarówno w krajach misyjnych, jak i innych, czyli 117. Nikt nie pozostał bez opieki duchowej! 

W nadchodzącym czasie Adwentu chcemy rozszerzyć kampanię na naszych współbraci pracujących w Polsce. Bowiem każdy z nas, kapłan czy brat zakonny, potrzebuje wsparcia duchowego, by być żywym znakiem Bożej obecności w świecie. Świat potrzebuje świętych i gorliwych duszpasterzy.

Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Franciszkanina właśnie jako postanowienie adwentowe.

Duchowa adopcja to najpiękniejszy dar serca. Takie wsparcie może przynieść wiele dobrych owoców w życiu misjonarza, a także w życiu osoby, która się za niego modli. Wypraszając łaski dla innych, sami wzrastamy w ufności i uczymy się codziennej wierności Panu Bogu, która wyraża się w małych rzeczach, jak np. odmawianie dziesiątki różańca dziennie. Dla misjonarzy taka wytrwała modlitwa jest nieocenioną pomocą, ponieważ pracując w trudnych warunkach, są narażeni na wiele duchowych niebezpieczeństw. Ponadto ich praca wymaga tak wiele poświęcenia, tak bezgranicznego daru z siebie, że nie można tego czynić o własnych siłach, ale jedynie za sprawą Bożej łaski.

Osoba adoptująca zobowiązuje się do stałej modlitwy za konkretnego franciszkanina. Zobowiązanie może być podjęte na czas Adwentu albo na jakiś inny okres czasu. Forma modlitwy jest dowolna – można ofiarować udział we Mszy świętej, różaniec, koronkę, a także wszelkie trudy życia, ale powinno to być stałe, regularne zobowiązanie. Drobne codzienne cierpienia, choroba, niepowodzenie – wszystko może stać się okazją do tego, by duchowo wesprzeć misjonarza.

Powinniśmy modlić się szczególnie o łaskę pełnej uległości Duchowi Świętemu i wewnętrznego zjednoczenia z Chrystusem, a także o miłość do Kościoła i ludzi oraz osobistą świętość misjonarza. Bez tego jego posługa jest ponad ludzkie siły, dlatego modlitewne wsparcie jest trudne do przecenienia.

Osoba adoptująca misjonarza zostanie włączona do Franciszkańskich Współpracowników Misyjnych, za których modlimy się w Godzinie Miłosierdzia a także podczas sprawowanych Mszach Świętych w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00 w kościele franciszkańskim w Gdyni, kiedy to modlimy się za naszych Misjonarzy oraz za żywych i zmarłych Ofiarodawców i Franciszkańskich Współpracowników Misyjnych, polecając jednocześnie przesyłane przez nich intencje modlitewne.

Każdy kto zgłosi chęć przystąpienia do Duchowej Adopcji Franciszkanina otrzyma imię i nazwisko konkretnego zakonnika.

DEKLARACJA ADOPCJI

Wypełnij deklarację i prześlij ją na adres mailowy biuro@sekretariatmisyjny.pl lub pocztą tradycyjną:

Franciszkański Sekretariat Misyjny
Skr. Poczt. 11
81-308  Gdynia 8
tel. 58 662 39 31

www.sekretariatmisyjny.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: