131. numer Naszego Życia

11 grudnia 2019 | autor: Administrator
131. numer Naszego Życia
Z Życia Prowincji
0

Najnowszy numer Naszego Życia nosi tytuł: “Nie samą pracą żyje człowiek”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką!

Praca sama w sobie jest dobra, a nawet konieczna. Jednak wiążą się z nią dwie niewłaściwe postawy, których należy się wystrzegać. Są nimi: pracoholizm i lenistwo. Pracoholik stawia pracę na pierwszym miejscu i w ten sposób staje się jej niewolnikiem. Wskutek tego zaniedbuje kontakt z Bogiem, z rodziną, z przyjaciółmi… A odpoczynek? Dla niego to strata czasu, bo przecież „czas to pieniądz”. Przeciwieństwem jest unikanie pracy, czyli po prostu lenistwo. Czy pracoholizm i lenistwo dają szczęście człowiekowi? W żaden sposób. Bóg stworzył człowieka wolnym, a pracoholizm go zniewala; Bóg stworzył człowieka z pragnieniem nieskończoności, a lenistwo nie daje mu możliwości rozwoju.

Jaka jest więc właściwa postawa, która przynosi człowiekowi szczęście? Pracowitość. To dzięki niej człowiek nie traktuje pracy jako celu samego w sobie, ale jako środek do celu. W konsekwencji potrafi cieszyć się jej owocami, a także wspaniałomyślnie dzielić się nimi z innymi.

Życzę Ci, drogi Czytelniku, udanych poszukiwań celu i sensu pracy. Mam nadzieję, że najnowszy numer „Naszego Życia” okaże się w tym pomocny.

br. Paweł Maria Ratyński, redaktor naczelny.

Nie otrzymujesz jeszcze naszego czasopisma? Zaprenumeruj już teraz! (papierowo lub elektronicznie)

Nasze Życie – czasopismo wydawane przez braci kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego oo. Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: