Litwa: peregrynacja relikwii św. Antoniego

21 grudnia 2019 | autor: Administrator
Litwa: peregrynacja relikwii św. Antoniego
Z Życia Prowincji
0

W tych dniach, 14-23 grudnia 2019 r., nasi dwaj współbracia: o. Egidio Canil z prowincji włoskiej św. Antoniego z Padwy i o. Daniel Fechetá z prowincji św. Józefa Oblubieńca NMP w Rumunii, prowadzą peregrynację relikwii Świętego z Padwy na ziemi litewskiej.

Na początku relikwie zostały przyjęte przez bp. Kęstutisa Kèvalas, ordynariusza diecezji Telsze, w katedrze św. Antoniego z Padwy. W dalszej kolejności nawiedzą następujące miasta: Płungiany, Retów, Kretynga, Kłajpeda, Mariampol, Wilno i Kowno.
Z prośbą o peregrynację relikwii zwrócono się w związku z zakończeniem prac konserwatorskich w katedrze w Telszach i odrestaurowaniem cudownej ikony Świętego. W każdy wtorek w ciągu roku jest tutaj sprawowane nabożeństwo do naszego Świętego. Jest on także patronem miasta.

Uroczystości peregrynacyjne odbywają się z dużym udziałem wiernych, którzy licznie przystępują również do sakramentu spowiedzi. Znaczne zainteresowanie wzbudza ponadto biografia św. Antoniego, napisana przez o. Vergilio Gamboso i przetłumaczona na język litewski.

Warto wspomnieć, że peregrynacja relikwii jest traktowana przez Kościoły lokalne jako przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Św. Antoni przemierza drogi naszych czasów, aby nieść Ewangelię wszystkim stworzeniom.

Biuro komunikacji

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: