Podaruj 1% na dzieła franciszkańskie

31 stycznia 2020 | autor: Administrator
Podaruj 1% na dzieła franciszkańskie
Z Życia Prowincji
0

Od tego roku istnieje możliwość przekazywania 1% podatku na dzieła franciszkańskie prowadzone przez braci z Prowincji Św. Maksymiliana M. Kolbego. W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000695283 (TWORZYĆ MIŁOŚCIĄ) oraz cel szczegółowy.

W 2017 roku w naszej prowincji zakonnej powołaliśmy do życia Fundację „Tworzyć Miłością”, której nazwa pochodzi od słów św. Maksymiliana: „Tylko miłość jest twórcza”. Fundacja ta ma za zadanie wspierać projekty misyjne oraz różne inicjatywy duszpasterskie.

W listopadzie 2019 r. Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego i jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. (oficjalny wykaz organizacji – poz. 8745)

Zachęcamy do przekazywania 1% podatku i wskazywania celu szczegółowego. Dzięki temu każdy ma wpływ, na co zostaną przekazane środki z jego 1%.

W celu przekazania 1% należy wejść na stronę https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/ i zalogować się!

Następnie kliknąć „Zmień organizację” i potem już prosta sprawa! Wpisujecie numer KRS 0000695283 lub nazwę TWORZYĆ MIŁOŚCIĄ.
Program sam wylicza 1%, więc pozostaje jeszcze wpisać cel szczegółowy, który chcecie wesprzeć!

 

Oto lista i krótki opis celów szczegółowych:

 

 

Misje to projekty pomocowe dla ubogich, ale przede wszystkim duchowa pomoc towarzyszenie na drodze do zbawienia. Franciszkanie działają w oparciu o 4 filary: edukację, ewangelizację, zdrowie i infrastrukturę.

 

 

Projekt istnieje od 2010 roku i cały czas się rozwija proponując:
– rozważania “Daję Słowo” na niedziele i uroczystości
– internetowe rekolekcje adwentowe i wielkopostne
– relacje z wydarzeń franciszkańskich
– homilie na każdy dzień: www.soundcloud.com/franciszkanie
– codzienne krótkie rozważania Słowa: www.3zdania.pl

 

  • Dom Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbego (cel: DMKwww.dmk.pl

Jako placówka kształceniowa polsko-niemieckiej współpracy młodzieży wspiera, organizuje i promuje
międzynarodową wymianę młodzieży, a tym samym służy pojednaniu i zbliżeniu między narodami.

 

 

 

Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku organizuje tematyczne rekolekcje weekendowe, współpracując przy tym z gronem doświadczonych liderów formacji duchowej.

Każdy rok to ponad 30 propozycji, pośród których każdy znajdzie interesujący go temat.

 

 

Duszpasterstwo powołaniowe to nie tylko weekendy dla poszukujących własnej drogi życia, ale także duszpasterstwo młodzieży, w tym organizowanie wspólnych wyjazdów wakacyjnych, turniejów piłki nożnej halowej i innych wydarzeń franciszkańskich.

 

 

Środki przekazane na Rycerstwo Niepokalanej Polski Północnej wesprą działania duszpasterskie, w tym m. in. organizację Biegu Rycerskiego dla dzieci i młodzieży na Zamku w Malborku.

 

 

 

Franciszkańska Grupa Pielgrzymkowa „Franciszek” to grupa, która co roku przez dwa tygodnie pielgrzymuje na Jasną Górę w ramach Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki. Środki z 1% zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji pielgrzymki oraz umożliwią udział tym, których nie stać na pokrycie kosztów.

 

 

Wasz 1% ma znaczenie! 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: