Ekwador: doroczne rekolekcje

4 marca 2020 | autor: Administrator
Ekwador: doroczne rekolekcje
Z Życia Prowincji
0

W dniach 17-22 lutego 2020 r. w delegaturze prowincjalnej w Ekwadorze, należącej do prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Polsce, odbyły się doroczne rekolekcje zakonne. Miejscem spotkania był dom rekolekcyjny św. Franciszka Salezego w Tababela (Quito).

Rekolekcje prowadził o. Bernardino Hospital Posada z prowincji Naszej Pani z Montserrat w Hiszpanii, który zachęcił braci do wejścia w serce naszej Reguły: „Niech pamiętają, że nade wszystko powinni pragnąć posiąść Ducha Pańskiego wraz z Jego uświęcającym działaniem, modlić się zawsze do Niego czystym sercem i mieć pokorę, cierpliwość w prześladowaniu i w chorobie, i kochać tych, którzy nas prześladują, ganią i obwiniają” (2 Reg 10, 8-10).

Tłem do rozważań była „Alwernia” w życiu św. Franciszka. Pierwszy obraz to czas przed udaniem się na górę: zmaganie się z własną niemocą, słabością i odrzuceniem ze strony wspólnoty. Drugi obraz to droga na górę: odkrycie naszych niedoskonałości, naszych pragnień, a także sposobu reagowania na grzechy współbraci. Trzeci obraz to doświadczenie krzyża, które prowadzi do spotkania z Ukrzyżowanym: nic więcej nie potrzebuję, tylko Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i ubogiego. Czwarty obraz to stygmaty, które pozwalają dojrzeć świat oczyma Bożymi: św. Franciszek schodzi z góry cierpiący, ale pełen pokoju.
Rekolekcje pomogły współbraciom głębiej zrozumieć samych siebie, ubogacić się duchowo i jeszcze bardziej otworzyć się na innych w duchu służby.

o. Michał Sabatowski


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: