W rocznicę encykliki Laudato si’

17 lipca 2020 | autor: Administrator
W rocznicę encykliki Laudato si’
Franciszkański świat
0

Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka ogłosiła specjalny rok z okazji rocznicy wydania encykliki Laudato si’, trwający od 24 maja 2020 r. do 24 maja 2021 r.

Pandemia sprawiła, że przesłanie papieża Franciszka dotyczące troski o nasz „wspólny dom” stało się bardziej aktualne i pobudzające do działania. To, że wszyscy stoimy przed tym samym problemem, skłania nas do zrewidowania naszych egoistycznych stanowisk w celu przyjęcia bardziej solidarnych postaw i poszukiwania dobra całego stworzenia.

Obecna sytuacja sprawia, że encyklika staje się jeszcze bardziej prorocza, gdyż daje nam możliwość solidarnego odczytania wielowymiarowego zła nękającego ludzkość, a przede wszystkim ukazuje nam autentyczną nowość egzystencjalną, harmonijną z potrzebami życiowymi, jak to było w zamyśle Stwórcy.

W tym szczególnym roku dykasteria ustanowiona przez papieża chce przyczynić się do budowy jedności pomiędzy mężczyznami i kobietami dobrej woli poprzez wspólne poszukiwanie i wdrażanie konkretnych treści i wskazań encykliki.

Odsyłamy do poniżej zamieszczonych materiałów, aby być na bieżąco z inicjatywami i programem tego specjalnego roku. Spośród wielu proponowanych inicjatyw można wymienić „wieloletni plan wdrożenia” Laudato si’, aby społeczności stały się całkowicie zrównoważone, oraz ustanowienie nagród Laudato si’ w celu zachęcania i promowania inicjatyw na rzecz ochrony naszego wspólnego domu.

Biuro ds. komunikacji

Informacje o inicjatywach zaproponowanych na obecny rok >>>

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: