Daj mi prawdziwą wiarę… Rekolekcje ze św. Franciszkiem

21 sierpnia 2020 | autor: Administrator
Daj mi prawdziwą wiarę… Rekolekcje ze św. Franciszkiem
Zaproszenia
0

Zapraszamy na rekolekcje w oparciu o doświadczenie nawrócenia i odkrycia wiary przez św. Franciszka z Asyżu. (25-27 września 2020 r. Dom Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana w Gdańsku)

Młody Francesco z Asyżu, syn bogatego kupca, ulubieniec asyskiej młodzieży, marzący o sławie rycerza, po ciężkim doświadczeniu więzienia i choroby zadaje sobie pytanie o sens życia. Co ze sobą zrobić? Co wybrać? Czemu się poświęcić? W zasadzie niczego mu nie brakowało, a wciąż czuł, że nie żyje pełnią życia… Aby znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź na nurtujące pytania szuka miejsc ustronnych. Jednym z nich stała się ruina malutkiego kościółka San Damiano. Właśnie tam, Franciszek zadając Jezusowi pytanie o to, co ma ze sobą zrobić usłyszał: Franciszku! Idź i napraw Mój Kościół, który jak widzisz leży w ruinie! Nie wiemy, czy spodziewał się takiej odpowiedzi. Pewnie nie. Ale zrobił dokładnie tak, jak mu powiedział Jezus. Odbudowując San Damiano stopniowo odbudował Kościół w sobie, a potem odnawiał ten powszechny…

Pytania nurtujące Franciszka nie są nam obce. Brak jasnej na nie odpowiedzi często wręcz paraliżuje całe nasze życie…

Propozycja rekolekcji jest prostym zaproszeniem do spojrzenia na tajemnicę własnych wewnętrznych zmagań oczyma wiary z pomocą wciąż niezwykle fascynującej postaci – św. Franciszka z Asyżu. Rekolekcje mają być zaproszeniem do modlitwy i adoracji Jezusa, tak aby usłyszeć Jego głos. Wiemy czego oczekują od nas inni (często słyszymy różne porady dotyczące naszego życia…), ale czy na pewno wiemy czego oczekuje od nas Pan?

 

CELE REKOLEKCJI: 

– próba głębszego spojrzenia na historię swojego życia oczyma wiary;
– próba rozpoznania i zobaczenia, na przykładzie św. Franciszka z Asyżu, osobistych oczekiwań, napięć, porażek i kryzysów;
– próba odnalezienia obecności i działania Boga w miejscach osobistego zmagania;
– próba dostrzeżenia i nazwania własnych ucieczek;

– umiejętność usłyszenia Boga, który do nas mówi;
– odczytanie w nowy sposób swojego miejsca w Kościele;
– pogłębienie modlitwy kontemplacyjnej i adoracji;

 

Rekolekcje prowadzi o. dr Tomasz Jank OFMConv, franciszkanin, gwardian klasztoru i rektor kościoła Świętej Trójcy. Artysta malarz i grafik (ukończył gdańską Akademię Sztuk Pięknych). Doktor nauk humanistycznych z zakresu historii sztuki. 19 lat prowadził duszpasterstwo akademickie. Wielokrotnie organizował rekolekcje w Asyżu. Śladami św. Franciszka w Italii przeprowadził już ponad 600 osób (w tym w wędrówkach pieszych i rowerowych). Fascynacja życiem i miłością do Boga św. Franciszka i jego pierwszych braci zawładnęła całkowicie jego sercem…!

Szczegóły i zapisy na stronie rekolekcji franciszkańskich – www.rekolekcjefranciszkanskie.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: