Rekolekcje Wspólnoty Rodzin Św. Maksymiliana

31 sierpnia 2020 | autor: Administrator
Rekolekcje Wspólnoty Rodzin Św. Maksymiliana
Z Życia Prowincji
0

W dniach 21-25 sierpnia 2020 roku w gościnnych progach Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Gdańsku Sobieszewie  odbyły się coroczne rekolekcje wspólnoty Rodzin św. Maksymiliana, która działa przy parafii franciszkanów w Gdyni.

Tematem rekolekcji były rozważania dotyczące lektury Pisma Świętego oparte o czytanie Ewangelii wg św. Mateusza rozdz. 13, wer. 1-9 i wybrane Psalmy. Rekolekcje prowadził o. Piotr Kurek ze wsparciem opiekuna wspólnoty o. Stanisława Krefta.

Konferencje, dzielenie w grupach i codzienna Msza Święta, wsparta pięknym śpiewem i grą członków wspólnoty – zwłaszcza tych młodszych. Podczas rekolekcji nie zabrakło też wspólnej modlitwy brewiarzowej i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziećmi podczas spotkań rodziców zajmowały się opiekunki i o. Stanisław, którego wszyscy we wspólnocie darzą wielką sympatią.

Wspólnota Rodzin Św. Maksymiliana zaprasza w swoje szeregi. Spotkać ich można w kościele św. Antoniego w Gdyni, gdzie animują Msze święte o 11.30. Więcej o wspólnocie na ich profilu na Facebooku.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: