Drugi nowicjat nad morzem

24 września 2020 | autor: Administrator
Drugi nowicjat nad morzem
Z Życia Prowincji
0

Jak co roku wrzesień jest czasem, gdy bracia z V kursu seminarium udają się na miesiąc skupienia, aby przygotować się do złożenia ślubów wieczystych.

Tym razem tak zwany drugi nowicjat został zorganizowany w naszym franciszkańskim klasztorze w Darłowie. Tam pod opieką Magistrów: o. Piotra Łotysza, o. Krzysztofa Flisa i o. Andrzeja Prugara, dwunastu braci ze wszystkich trzech polskich prowincji franciszkańskich oraz dwóch z prowincji kenijskiej utwierdza się w decyzji o całkowitym poświęceniu na służbę Panu Bogu w Zakonie św. Franciszka.

Ten wymagany przez prawo kanoniczne i nasze Konstytucje miesiąc spędzają w odosobnieniu. Uczestniczą w wykładach z franciszkanizmu, teologii ślubów zakonnych oraz zapoznają się z dokumentami Kościoła na temat życia konsekrowanego. Oprócz tego w wolnym czasie mają okazję do dłuższej modlitwy i medytacji lub dłuższego spaceru nad pobliskie morze. Ostatnio odwiedzili także naszą franciszkańską pustelnię na Górze Polanowskiej i Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej oraz wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.

Od piątku natomiast bracia będą przeżywać 5-dniowe rekolekcje zakonne, które poprowadzi o. Piotr Łotysz. Na koniec odnowią swoje śluby czasowe, a już w grudniu złożą profesję uroczystą (wieczystą).

Prosimy Was o modlitwę za nich, szczególnie w tym czasie, aby dobrze rozeznając wolę Pana Boga, do końca pozostali Mu wierni.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: