Apel o modlitwę do wszystkich osób konsekrowanych w Polsce

20 października 2020 | autor: Administrator
Apel o modlitwę do wszystkich osób konsekrowanych w Polsce
Z Życia Kościoła
0

Przewodniczący czterech konferencji przełożonych wyższych wspólnot życia konsekrowanego w Polsce wystosowali wspólny apel do swoich Współsióstr i Współbraci o podjęcie codziennej modlitwy różańcowej w intencji osób chorych na Covd-19, ich rodzin i bliskich a także personelu medycznego i wszystkich, który podejmują opiekę nad potrzebującymi pomocy. Oto treść tego apelu:

 

„Różaniec to moja ulubiona modlitwa…”
/św. Jan Paweł II/

Kochani, Siostry i Bracia!

W tym trudnym czasie bardzo potrzebna jest nasza modlitwa. Niewątpliwie dla osób konsekrowanych jest ona szczególnym powołaniem, zadaniem i zarazem pięknym doświadczeniem.

Tak wiele ludzi, naszych braci i sióstr, cierpi z powodu obecnej pandemii. Dlatego ponawiamy prośbę sprzed kilku miesięcy, by na nowo podjąć modlitwę różańcową, jeśli to możliwe, we wszystkich wspólnotach zakonnych – a w przypadku osób świeckich konsekrowanych, w swoich domach lub wspólnie – o godz. 20.30. Tej szczególnej modlitwie niech towarzyszą inne, podjęte już indywidualnie – post i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wierzymy, że ufna modlitwa może sprawić wielkie cuda, że zrodzi błogosławione, tak potrzebne dziś owoce – pokój serca, nadzieję.

Zawierzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi cały cierpiący świat, ludzi zarażonych wirusem Covid-19, lekarzy i pielęgniarki, wszystkich pracowników służby zdrowia, służby mundurowe, DPS-y. Dobremu Bogu polecajmy zmarłych i ich rodziny.

„Potrzebujemy wspólnoty – przypomina Ojciec Święty Franciszek – ażeby nas wspierała, pomogła nam, takiej, w której pomagamy sobie nawzajem patrzeć w przyszłość!”

Niech te trudne dni będą dla nas czasem troski o siebie nawzajem, wyrażanej ufną modlitwą o uzdrowienie świata i jedność naszego Kościoła, by świat uwierzył, że JEZUS żyje!

Warszawa, 19.10.2020

/-/ Przewodniczący czterech Konferencji Życia Konsekrowanego w Polsce


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: