Owoce akcji Woreczek Ryżu

16 listopada 2020 | autor: Administrator
Owoce akcji Woreczek Ryżu
Z Życia Prowincji
0

Tegoroczna akcja “Woreczek Ryżu” okazała się inna niż wszystkie poprzednie. Sytuacja związana z Covid-19, kwarantanna, zamknięte szkoły i kościoły. Wszystko to spowodowało, że w dużej mierze, a tak naprawdę większość działań przeniosła się do Internetu i dostępnych mediów.

Mimo to, ogromne serca darczyńców nie zawiodły i wiele osób udzieliło wsparcia tym, którzy go potrzebują, zgodnie z hasłem akcji “Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!”.

Trzy filary akcji: post, jałmużna, modlitwa i trzy główne dziedziny pomocy dzieciom: dożywianie, edukacja i zdrowie, czyli dostęp do opieki medycznej.

Choć zbiórka na “Woreczek ryżu” trwa cały rok i nieustannie można ją wspierać, to zebrane środki już służą potrzebującym w Kenii i Ekwadorze. Bez przerwy przez cały rok, trwa akcja dożywiania dzieci. Fundacja „Tworzyć Miłością” wspólnie z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym z Gdyni przekazała też Centrum Zdrowia w Ruiri w Kenii (St. John Paul II Health Centre) 61 000 zł na zakup sprzętu medycznego, niezbędnych leków oraz środków ochrony osobistej, w ramach trzeciego filaru pomocy. Zakupiono m. in. łóżko ginekologiczne, inkubator, resuscytator, koncentrator tlenu, wagę dla niemowląt, monitor funkcji życiowych, urządzenia i testy do badań.

Dzięki wyposażeniu tej misyjnej placówki zdrowia w odpowiedni sprzęt, dzieci i ich mamy, które nie miały szans na przeżycie, będą mogły uzyskać niezbędną opiekę medyczną.

Dziękujemy za każde wsparcie i za udział w tegorocznej akcji “Woreczek Ryżu”. Każda złotówka to pomoc konkretnym osobom, zarówno w Kenii jak i w Ekwadorze.

Do końca października udało się zebrać na ten cel łączną kwotę 207 627,31 zł.

Środki na “Woreczek ryżu” można przekazać poprzez platformę Pomagam.pl oraz bezpośrednio przez stronę Fundacji https://fundacjatm.pl/causes/woreczek-ryzu-2020/ lub na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 z dopiskiem „Woreczek ryżu”.
Do końca roku można też pomóc wysyłając SMS o treści DAR na numer 72052 (2,46 zł z VAT/sms).

Strona projektu – www.woreczekryzu.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: