FEMO: spotkanie komisji ds. formacji

19 grudnia 2020 | autor: Administrator
FEMO: spotkanie komisji ds. formacji
Franciszkański świat
0

W dniu 15 grudnia 2020 r. odbyło się w trybie online pierwsze spotkanie powołanej niedawno komisji ds. formacji w federacji FEMO (Foederatio Europae Mediae et Orientalis).

Obrady rozpoczął o. Marian Gołąb, przewodniczący FEMO i minister prowincjalny prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię w Polsce (Kraków). Przedstawił on zakres najbliższych prac, jakimi powinna zająć się komisja. Zauważył, że formacja początkowa w FEMO jest już w miarę dobrze zorganizowana. W najbliższym czasie szczególną troską komisji będzie zaplanowanie działań związanych z formacją ustawiczną i wypracowanie narzędzi do jej odpowiedniego prowadzenia. Nie chodzi więc o organizowanie kolejnych akcji czy wydarzeń, ale o formowanie braci do pokonywania wyzwań, na jakie napotykają w miejscach, gdzie żyją, uwzględniając przy tym wiek każdego i występujące problemy.

Dalszą częścią obrad kierował przewodniczący komisji o. Robert Zbierański, który zaproponował kalendarium kolejnych spotkań i poszczególne tematy do omówienia.

Komisja została powołana w październiku 2020 r. w następującym składzie: o. Robert Zbierański z prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Polsce (Gdańsk), przewodniczący; o. Andrzej Lengenfeld z prowincji gdańskiej, wikariusz prowincji i członek komisji; o. Marcin Guzik z prowincji krakowskiej, mistrz postulatu i przewodniczący komisji ds. formacji początkowej; o. Bogdan Kocańda z prowincji krakowskiej, przewodniczący komisji ds. formacji ustawicznej; o. Sebastian Gruca z prowincji świętych Cyryla i Metodego w Czechach, prefekt formacji; o. Stanisław Wójtowicz z rosyjskiej kustodii generalnej św. Franciszka z Asyżu, odpowiedzialny za formację; o. Jarosław Car z kustodii prowincjalnej Niepokalanego Poczęcia NMP w Słowacji, wikariusz kustodii i mistrz postnowicjatu; o. Piotr Żurkiewicz z prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce (Warszawa), rektor wyższego seminarium; o. Krzysztof PELC z kustodii prowincjalnej Krzyża Świętego na Ukrainie, mistrz prepostulatu.
W spotkaniu wziął również udział o. Piotr Stanisławczyk sekretarz generalny ds. formacji (SGF).

o. Piotr Stanisławczyk, sekretarz generalny ds. formacji

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: