Rycerz Niepokalanej w wersji audiobook

12 lutego 2021 | autor: Administrator
Rycerz Niepokalanej w wersji audiobook
Franciszkański świat
0

Jakiś czas temu zwrócił się do mnie minister prowincjalny prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce (Warszawa) z propozycją, abym od stycznia 2021 r. objął stanowisko redaktora naczelnego Rycerza Niepokalanej.

Propozycja ta bardzo mnie zaskoczyła. Poprosiłem więc o parę dni do namysłu, mając świadomość, że jest to wielkie zadanie. Szukanie argumentów za i przeciw nie dawało mi pokoju ducha. I wreszcie przyszła mi myśl, której nie mogłem się oprzeć, a która sprawiła, że zgodziłem się.

Uświadomiłem sobie, że jestem w wieku, w którym św. Maksymilian Kolbe kończył swoją działalność apostolską i swoje ziemskie życie. Gdy umierał w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, miał 47 lat i pół roku. Zostawiał klasztor w Niepokalanowie, wydawnictwo i Rycerza Niepokalanej.

Przejmując odpowiedzialność redaktora naszego czasopisma, mam dokładnie 47 lat i pół roku. Mam poczucie, że zadanie, przed którym stoję, ma być kontynuacją tego, co zaczął i rozwinął święty z Niepokalanowa. Nie jestem drugim Maksymilianem, ale wierzę głęboko, że będzie on mnie wspierał w tym wielkim zadaniu, a jego święta ręka będzie czuwała nad tym dziełem. Z tą świadomością pragnę kontynuować dzieło o. Kolbego ufając że „Niepokalana się wszystkim zajmie…”

Właśnie został wydany drugi numer Rycerza pod nową redakcją. Dzięki sugestii jednej z czytelniczek podjęliśmy inicjatywę nagrywania wersji audio Rycerza! Niestety, jest to audiobook tylko po polsku (może w przyszłości uda się stworzyć wersję w różnych językach…). Pierwszy numer można już odsłuchać na stronie internetowej (rycerzniepokalanej.pl), a także na YouTube (Redakcja Rycerz Niepokalanej). Mamy nadzieję, że będzie to dobry sposób na spotkanie się z naszym czasopismem dla wszystkich chorych, jak też dla tych, którzy mają kłopoty z czytaniem i którym wygodniej jest posłuchać niż przeczytać.

o. Piotr Szczepański, redaktor naczelny

Rycerz Niepokalanej · Rycerz Niepokalanej, – LUTY.mp3

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: