Imieniny o. Prowincjała

23 kwietnia 2021 | autor: Administrator
Imieniny o. Prowincjała
Z Życia Prowincji
0

W uroczystość św. Wojciecha swoje imieniny obchodzi minister prowincjalny o. Wojciech Kulig. To właśnie w jego intencji oraz o. Marka Kiedrowicza, którego imieniny wypadają w najbliższą niedzielę, sprawowana była 23 kwietnia w gdańskim kościele Świętej Trójcy Eucharystia. Przewodniczył jej o. Prowincjał, zaś homilię wygłosił wikariusz o. Andrzej Lengenfeld. 

Z racji pandemii na Mszy świętej obecni byli tylko bracia z kurii prowincjalnej, gdańskiego klasztoru oraz Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku. Ich oraz wiernych przywitał na początku rektor kościoła Świętej Trójcy o. Tomasz Jank.

W homilii o. Andrzej barwnie przypomniał historię życia św. Wojciecha, podkreślając szczególnie jego młody wiek. Zadał też pytanie, które aktualne jest szczególnie w trudnym czasie pandemii – czy koniec życia biskupa Wojciecha był porażką czy zwycięstwem? Odpowiedź z pewnością ważna jest dla każdego z nas.

franciszkanie · Homilia: uroczystość św. Wojciecha – 23 IV 2021

Na koniec wierni ze wspólnot oraz przedstawiciele Służby Liturgicznej oraz Domu Pojednania i Spotkań złożyli życzenia solenizantom.

franciszkanie · Życzenia dla prowincjała o. Wojciecha – 23 IV 2021


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: